X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Polska pomiędzy ksenofobią a otwarciem na obcych. Czego się boimy?

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2016 18:43
- W tej chwili mamy w Polsce do czynienia z falą zachowań ksenofobicznych, związanych z pewną atmosferą polityczną, która w Polsce zapanowała. Jest przyzwolenie na tego typu zachowania czy nawet zachęcanie do tego typu aktów ze strony ważnych osób i instytucji - mówi dr Jacek Kucharczyk, prezes Instytutu Spraw Publicznych. Nie wszyscy zgadzają się z takim stanowiskiem.
Audio
  • Czy w Polsce rośnie problem ksenofobii? (Za, a nawet przeciw/ Trójka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Pixabay/bykst

Raport Europejskiej Komisji Przeciw Rasizmowi i Nietolerancji z czerwca ubiegłego roku pokazuje nas jako homofobów, przepełnionych rasizmem i ksenofobią. - Warto się zastanowić, dlaczego tak wiele osób boi się imigrantów. Co takiego sprawia, że dostrzegają tylko negatywne strony otwierania się na osoby, które uciekają przed wojną, głodem i śmiercią - podkreśla Kinga Karp, trenerka antydyskryminacyjna.

Czy można zupełnie wyrugować nienawiść z internetu? Jak się objawia ksenofobia w codziennych sytuacjach? Czy w ostatnich latach policja odnotowuje coraz więcej napaści na tle rasowym? Jaką rolę we wzrośnie nastrojów ksenofobicznych, zdaniem niektórych słuchaczy, odegrała polityka unijna? Jak tłumaczą swoje zachowania zatrzymani agresorzy nienawiści wobec osób z odmiennych kultur? O tym m.in. więcej w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Kinga Karp (Fundacja Autonomia, trenerka antydyskryminacyjna, Towarzystwo Edukacji Antydyskryminacyjnej), Marcin Bogucki (socjolog), dr Jacek Kucharczyk (prezes Instytutu Spraw Publicznych), podkomisarz Dawid Marciniak (Komenda Główna Policja), prof. Kazimierz Kik (politolog), Anna Tatar (Stowarzyszenie Nigdy Więcej)
Data emisji: 14.09.2016
Godzina emisji: 12.09

sm

Wyniki sondy przeprowadzonej w czasie programu

Czytaj także

Czy Polska powinna się przyłączyć do walki z ISIS?

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2016 00:38
- Decyzja o wysłaniu jakichkolwiek sił zbrojnych do Syrii w celu walki z Państwem Islamskim, w przededniu ważnych wydarzeń, jest kuriozalnie niepoważna i może stworzyć zagrożenie o charakterze terrorystycznym - uważa politolog dr Aleksandra Ziemba. Czy to słuszna krytyka?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy ta akcja przyniesie pokój między osobami LGBT a Kościołem?

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2016 18:05
"Przekażmy sobie znak pokoju" to akcja, która ma zarówno wielu zwolenników, jak i przeciwników. - Te kampanie, prowadzone w całej Europie, mają na celu doprowadzenie do legalizacji małżeństw homoseksualnych i w konsekwencji do osłabienia pozycji rodziny - uważa Marcin Przeciszewski, redaktor naczelny Katolickiej Agencji Informacyjnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jaka jest przyszłość Unii Europejskiej? "Mamy kryzys przywódczy"

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2016 14:05
- Jest problem z wzięciem wspólnej odpowiedzialności za przyszłość Europy. Mamy w Unii kryzys przywódczy i Angela Merkel nie chciała być pojedynczym liderem, a została sama na placu boju - podkreśla dr Katarzyna Pisarska z Europejskiej Akademii Dyplomacji.
rozwiń zwiń