X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Protest służby zdrowia. Skok na kasę czy koniecznie dobro?

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2016 20:19
- Z punktu widzenia pacjenta, protesty pracowników służby zdrowia są skokiem na kasę. Rozumiem, że pielęgniarki mają niskie wynagrodzenia, ale to nie dotyczy lekarzy - uważa Stanisław Maćkowiak z Federacji Pacjentów Polskich. Jakie są zaś argumenty drugiej strony sporu?
Audio
  • Czy protest pracowników służby zdrowia jest słuszny? (Za, a nawet przeciw/ Trójka)
W najbliższą sobotę w Warszawie odbędzie się demonstracja Porozumienia Zawodów Medycznych. Środowiska pielęgniarek, lekarzy, ratowników, laborantów i fizjoterapeutów domagają się podwyżek płac minimalnych, a Ministerstwo Zdrowia twierdzy, że nie ma na to pieniędzy
W najbliższą sobotę w Warszawie odbędzie się demonstracja Porozumienia Zawodów Medycznych. Środowiska pielęgniarek, lekarzy, ratowników, laborantów i fizjoterapeutów domagają się podwyżek płac minimalnych, a Ministerstwo Zdrowia twierdzy, że nie ma na to pieniędzyFoto: PAP/Radek Pietruszka

Negatywne efekty niedofinansowania pracowników sektora medycznego są już widoczne. Polska jest krajem z najniższą liczbą lekarzy w Unii Europejskiej w przeliczeniu na tysiąc mieszkańców.

- Jeżeli nie będzie radykalnej zmiany traktowania pracowników publicznej ochrony zdrowia, nie jako niechcianego dziecka i obowiązku, z którym trudno sobie poradzić, tylko priorytetu, to będzie tak dalej - uważa dr Krzysztof Bukiel, szef Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy.

Goście Kuby Strzyczkowskiego mówili o największych zaniedbaniach w stosunku do pracowników służby zdrowia, sposobach na rozwiązanie konfliktu i wyjaśniliśmy, co ma wspólnego program 500+ z podwyżkami dla lekarzy, pielęgniarek, ratowników, itd. Dlaczego nie wszystkie związki pracowników służby zdrowia będą brały udział w manifestacji?

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: dr Krzysztof Bukiel (szef Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy, współtwórca Porozumienia Zawodów Medycznych), Stanisław Maćkowiak (Federacja Pacjentów Polskich), Albert Kozierkiewicz (ekspert ochrony rynku zdrowia), dr Tomasz Latos (wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Zdrowia, poseł Prawa i Sprawiedliwości), Danuta Kądziołka (wiceprzewodnicząca Krajowego Sekretariatu Ochrony Zdrowia Związku Zawodowego Solidarność), Marian Zembala (poseł Platformy Obywatelskiej, kardiochirurg, były minister zdrowia)
Data emisji: 22.09.2016
Godzina emisji: 12.08

sm/mp

Oto wyniki sondy przeprowadzonej w trakcie audycji:


Czytaj także

Strajk pielęgniarek w Centrum Zdrowia Dziecka. Czy do rozwiązywania konfliktu powinien włączyć się Minister Zdrowia?

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2016 11:14
Wieloletnie zaniedbania w służbie zdrowia są jedną z głównych przyczyn strajku pielęgniarek w Centrum Zdrowia Dziecka – oceniali zaproszeni do studia radiowej Trójki politycy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Personel największym bólem polskiej służby zdrowia?

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2016 17:06
- Mamy najmniej wykwalifikowanego personelu medycznego w Unii Europejskiej, w tym lekarzy i pielęgniarek. Nasza sytuacja ulega znacznemu pogorszeniu i musimy mieć świadomość, że ten proces będzie narastał - podkreśla ekspert ds. zdrowia dr Jerzy Gryglewicz.
rozwiń zwiń