X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy ZNP protestuje w słusznej sprawie?

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2016 15:10
Związek Nauczycielstwa Polskiego zorganizował w całym kraju protesty przeciwko reformie edukacji. Zdaniem ZNP na ulice mogło wyjść 25 tysięcy osób, w tym nauczyciele, rodzice, uczniowie i samorządowcy.
Audio
  • Goście Kuby Strzyczkowskiego o protestach nauczycieli (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Protest nauczycieli przeciw reformie edukacji przed Urzędem Wojewódzkim w Poznaniu
Protest nauczycieli przeciw reformie edukacji przed Urzędem Wojewódzkim w PoznaniuFoto: PAP/Jakub Kaczmarczyk

ZNP ma trzy postulaty: wycofanie się władz z planowanych zmian w oświacie i, jak mówi prezes związku Sławomir Broniarz, "projektowanej prywatyzacji polskiego szkolnictwa", oraz zwiększenie nakładów finansowych na edukację. - To nie tylko protest ZNP, podobne stanowisko wyrażają samorządy terytorialne, a także inne organizacje pozarządowe - mówi prezes Broniarz. 

Posłanka Prawa i Sprawiedliwości Marzena Machałek przyznaje, że nikt nie jest zadowolony z modelu funkcjonowania gimnazjów. - Ani nauczyciele, ani uczniowie, ani rodzice - twierdzi. Według niej nauczyciele protestują, bo boją się utraty pracy.

Zgodnie z propozycją rządu od 2017 roku funkcjonować mają: 8-letnia szkoła podstawowa, 4-letnie liceum i 5-letnie technikum, szkoły branżowe w miejsce zasadniczych szkół zawodowych; wygaszane mają być gimnazja. Zapraszamy do wysłuchania opinii ekspertów i słuchaczy.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Joanna Kluzik-Rostkowska (była minister edukacji, Platforma Obywatelska), Mirosław Handke (były minister edukacji, autor reformy wprowadzającej gimnazja), Ryszard Proksa (NSZZ "Solidarność"), Marek Pleśniak (Ogólnopolskie Stowarzyszenie Kadry Kierowniczej Oświaty), Sławomir Broniarz (prezes ZNP), Marzena Machałek (Prawo i Sprawiedliwość)
Data emisji: 10.10.2016
Godzina emisji: 12.08

IAR/PAP/mp/mk


Oto wyniki sondy przeprowadzonej w trakcie audycji:

Czytaj także

Rok szkolny pełen zmian. Wyjaśnienia i komentarze

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2015 16:00
Sześciolatki w szkołach, darmowe podręczniki, zakaz jedzenia śmieciowego w sklepikach szkolnych - to tylko cześć zmian, które weszły w życie z nowym rokiem szkolnym. Kto się z nich cieszy, a kto nie?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Religia wśród przedmiotów maturalnych?

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2016 14:40
Biskupi od lat zabiegają, by religia była obecna na maturze jako przedmiot dodatkowy. Poprzedni rząd dopuszczał taką możliwość.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gimnazjum do likwidacji. Nareszcie czy niepotrzebnie?

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2016 20:14
- Reforma edukacji to gigantyczne przedsięwzięcie bardzo kosztowne w sensie finansowym, trudne w sensie technicznym, ludzkim i emocjonalnym. To duża zmian na żywym organizmie wielu milionów uczniów, tylko po co? - pyta Joanna Kluzik-Rostkowska, posłanka PO. Jakie argumenty przemawiają za likwidacją gimnazjów?
rozwiń zwiń