Jak rozwiązać problemy z emeryturami?

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2016 14:35
Nie ma w Polsce jednego, identycznego dla wszystkich systemu ubezpieczenia społecznego. Działa kilka rozwiązań. Osobny system mają rolnicy. Czy te modele należy ujednolicić?
Audio
  • Goście Kuby Strzyczkowskiego o problemach z emeryturami (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Jaka przyszłość czeka system ubezpieczeń w Polsce? (zdjęcie ilustracyjne)
Jaka przyszłość czeka system ubezpieczeń w Polsce? (zdjęcie ilustracyjne)Foto: IAR/Krystian Dobuszyński

KRUS jest wykorzystywany przez wszystkich, którzy wpadli na pomysł, by płacić niskie składki. Osobny system mają też policjanci, żołnierze i strażacy. Szczególnymi przywilejami cieszą się prokuratorzy i sędziowie.

Większość rozmówców Kuby Strzyczkowskiego jest zdania, że system emerytalny trzeba zmienić. - On nie jest doskonały, ale nikt na razie lepszego nie wymyślił - mówi poseł Prawa i Sprawiedliwości Jan Mosiński. Cezary Kaźmierczak ze Związku Przedsiębiorców i Pracodawców dodaje, że problemy ZUS-u będą się pogłębiały z powodu sytuacji demograficznej w Polsce.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji, w której eksperci i słuchacze m.in. podają recepty na naprawienie systemu emerytalnego.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: dr Andrzej Fesnak (European Financial Consultant), Władysław Serafin (Kółka Rolnicze), Jacek Czarnecki (Stowarzyszenie Podatników w Polsce), Jeremi Mordasewicz (Konfederacja Lewiatan), Jan Mosiński (PiS), Cezary Kaźmierczak (Związek Przedsiębiorców i Pracodawców)
Data emisji: 27.10.2016
Godzina emisji: 12.07

mp/ei

Oto wyniki sondy przeprowadzonej w trakcie audycji:

Czytaj także

Polisolokaty. Polacy kontra instytucje finansowe

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2015 19:20
- Ludzie, którzy zdecydowali się na takie polisy, są przekonani, że na kupce rosną im oszczędności. W większości przypadków tak nie jest - mówi o ubezpieczeniach inwestycyjnych Jacek Łęski, prezes Stowarzyszenia "Przywiązani do Polisy".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Składki i emerytury. Jakie zmiany nas czekają?

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2015 14:00
Do Sejmu wpłynął prezydencki projekt obniżający wiek emerytalny. Jednocześnie rząd planuje zmiany, które mają zwiększyć wpływy do ZUS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

OFE czy ZUS? Jaką emeryturę wybrać?

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2016 16:18
Przyszłość emerytalna tylko z ZUS? A może z otwartymi funduszami emerytalnymi? 1 kwietnia otworzyło się pierwsze okienko transferowe.
rozwiń zwiń