X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Gorąca dyskusja o programie "Za życiem"

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2016 13:25
Cztery tysiące złotych, gwarancja braku kolejek do lekarzy, asystent pomagający organizować wsparcie medyczne - to główne propozycje rządowego projektu "Za życiem". Jak oceniają go eksperci?
Audio
  • Goście Kuby Strzyczkowskiego o programie "Za życiem" (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Sejm uchwalił w piątek ustawę o wsparciu kobiet w ciąży i rodzin Za życiem
Sejm uchwalił w piątek ustawę o wsparciu kobiet w ciąży i rodzin "Za życiem"Foto: PAP/Marcin Obara

Projekt ma ułatwić życie matkom, które zdecydują się na urodzenie upośledzonego dziecka. - Proponowaliśmy stworzenie systemu kompleksowego wsparcia dla matki, dziecka i rodziny - mówi dr Tymoteusz Zych z Instytutu na Rzecz Kultury Prawnej "Ordo Iuris". - Nasza propozycja jest jednym z punktów odniesienia dla programu "Za życiem" - przypomina gość Kuby Strzyczkowskiego.

Zdaniem dr Agnieszki Dudzińskiej z Instytutu Studiów Politycznych PAN wsparcie przez państwo rodzin z dziećmi niepełnosprawnymi jest potrzebne. - Taka rodzina jest szczególnie zagrożona wykluczeniem społecznym - przypomina.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji, w której słuchacze i eksperci spierają się o wartość programu "Za życiem".

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Tisa Zawrocka-Kwiatkowska (Fundacja Gajusz), Jakub Bałtroszewicz (Fundacja Jeden z Nas), dr Paweł Kubicki (SGH), Łukasz Kozłowski (Pracodawcy RP), dr Tymoteusz Zych (Instytut na Rzecz Kultury Prawnej "Ordo Iuris"), dr Agnieszka Dudzińska (Instytut Studiów Politycznych PAN)
Data emisji: 7.11.2016
Godzina emisji: 12.08

mp/ei

Oto wyniki sondy przeprowadzonej w trakcie audycji:

Czytaj także

Patryk Jaki: pokażemy, że państwu zależy na osobach niepełnosprawnych

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2016 09:32
- W III RP władza miała zawsze pieniądze na stadiony, baseny, a nawet żeby pomagać bankom, ale nigdy nie było pieniędzy na pomoc dla osób niepełnosprawnych. Nadszedł moment, żeby to zmienić - mówi w "Salonie politycznym Trójki" wiceminister sprawiedliwości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy ustawa "Za życiem" rzeczywiście poprawi sytuacje kobiet?

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2016 10:35
- Rząd popełnił błąd, bo wrzucił tę ustawę bardzo szybko i w sposób nieprzygotowany – powiedział na antenie Jedynki Grzegorz Osiecki z "Dziennika Gazety Prawnej". Jerzy Domański z tygodnika "Przegląd" stwierdził natomiast, że "nie ma państwa na świecie, które byłoby stać na realny program pomocy finansowej takim rodzinom".
rozwiń zwiń