X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zmiany pomogą w walce z "lewymi" fakturami?

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2016 14:33
Trzykrotnie wzrośnie maksymalna kara za wystawianie nierzetelnych faktur lub posługiwanie się nimi. Niezależnie od tego sądy będą mogły orzekać kary więzienia.
Audio
  • Zmiany pomogą w walce z "lewymi" fakturami? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Przedsiębiorcom wyłudzającym VAT już wkrótce będzie mogła grozić kara pozbawienia wolności od 3 do 25 lat
Przedsiębiorcom wyłudzającym VAT już wkrótce będzie mogła grozić kara pozbawienia wolności od 3 do 25 latFoto: Pixabay.com

Nad rządowym projektem zmian Kodeksu Karnego Skarbowego oraz Kodeksu Karnego pracują posłowie. Według aktualnych przepisów osobie, która wystawia nierzetelną fakturę, grozi jedynie grzywna. - Niestety w ostatnich latach organy państwa często były bezwzględne wobec mniejszych i słabszych przedsiębiorców, a bezradne powstawały wobec gigantycznych układów mafijnych - uważa Sebastian Kaleta, rzecznik prasowy Ministerstwa Sprawiedliwości.

Według dr. Ireneusza Jabłońskiego z Centrum im. Adama Smitha dzisiejsza niewydolność systemu fiskalnego nie jest związana przede wszystkim z tym, że mamy szczególnie kryminogenne społeczeństwo czy przedsiębiorców, ale z tym, że mamy karkołomny system podatkowy i nieefektywny system kontroli.

Co na ten temat sądzą słuchacze, wśród których są wieloletni przedsiębiorcy? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Sebastian Kaleta (rzecznik prasowy Ministerstwa Sprawiedliwości), prof. Witold Modzelewski (Uniwersytet Warszawski), prof. Konrad Raczkowski (Społeczna Akademia Nauk), dr Ireneusz Jabłoński (Centrum im. Adama Smitha), dr Bogusław Półtorak (Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu), dr Justyn Piskorski (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, ekspert Instytutu Sobieskiego)
Data emisji: 8.11.2016
Godzina emisji: 12.08

fbi/mk

Oto wyniki sondy przeprowadzonej w trakcie audycji: