Czy "Konstytucja dla biznesu" ma sens?

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2016 15:25
Ulgi dla rozpoczynających działalność gospodarczą, likwidacja numeru REGON czy odpowiedzialność urzędników za decyzje.
Audio
  • Dyskusja o "Konstytucji dla przedsiębiorców" (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Wicepremier Mateusz Morawiecki w drugim dniu Kongresu 590 w podrzeszowskiej Jasionce przedstawia Konstytucję dla biznesu
Wicepremier Mateusz Morawiecki w drugim dniu Kongresu 590 w podrzeszowskiej Jasionce przedstawia "Konstytucję dla biznesu"Foto: PAP/Darek Delmanowicz

To część zmian, które wprowadza Prawo Przedsiębiorców. Tak zwaną "Konstytucję dla biznesu" przedstawiał w podrzeszowskiej Jasionce wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki. - Chodzi o to, żeby przedsiębiorcy mieli pewność, że to co państwo im przekazuje w postaci aktów prawnych i przepisów, jest stabilne - tłumaczy wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński.

Zdaniem Andrzeja Polaczkiewicza z Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego to polityka ekonomiczna, w której nowa władza odcina się w sposób jednoznaczny od starej władzy. - Nowa władza chce stworzyć nową strukturę gospodarczą - twierdzi gość Kuby Strzyczkowskiego.

Zapraszamy do wysłuchania argumentów słuchaczy i ekspertów zaproszonych do studia.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Jeremi Mordasewicz (Konfederacja Lewiatan), Janusz Grobicki (Centrum im. Adama Smitha), Monika Gładoch (Pracodawcy RP), Andrzej Fesnak (European Financial Consultant), Andrzej Polaczkiewicz (Polskie Towarzystwo Ekonomiczne), Jerzy Kwieciński (wiceminister rozwoju)
Data emisji: 21.11.2016
Godzina emisji: 12.08

mp/fbi

Czytaj także

Karta zamiast gotówki. "To pudrowanie rzeczywistości"

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2016 17:51
- Odchodzenie od obrotu gotówką na rzecz karty jest słuszne, bo doprowadzi do obniżenia kosztów i ograniczenia szarej strefy - uważa Jeremi Mordasewicz z Konfederacji Lewiatan. Nie wszyscy podzielają jego zdanie, zaznaczając, że uderzy to w małe przedsiębiorstwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy ustawa budżetowa jest bezpieczna i do zrealizowania?

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2016 14:55
Sejm debatował nad projektem budżetu państwa na przyszły rok. Deficyt zaplanowano rekordowy, blisko 60 miliardów złotych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Oszukiwanie w podatkach? "Przykład idzie z góry"

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2016 15:30
- Ponieważ politycy nie okazują szacunku do grosza publicznego, to Polacy z wielką rezerwą podchodzą do uczciwego płacenia podatków - mówił Janusz Grobicki z Centrum im. Adama Smitha. - Współczesny patriotyzm to praca i płacenie podatków - odpowiadał Jeremi Mordasewicz z Konfederacji Lewiatan.
rozwiń zwiń