X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Łatwiejszy dostęp do broni? "Obecne prawo jest absurdalne"

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2016 02:42
Czy Polacy powinni mieć łatwiejszy dostęp do broni? Zdaniem niektórych jest to szansa na większe bezpieczeństwo, podczas gdy inni uważają, że może zdestabilizować obecną sytuację.
Audio
  • Dyskusja na temat tego, czy dostęp do broni powinien być w Polsce łatwiejszy (Za, a nawet przeciw/ Trójka)
Polskie społeczeństwo należy do jednego z najbardziej bezbronnych i rozbrojonych na świecie
Polskie społeczeństwo należy do jednego z najbardziej bezbronnych i rozbrojonych na świecieFoto: KevinReese via Foter.com / CC BY-NC

Klub Kukiz’15 chce zmian w prawie dostępu do broni palnej, by w ten sposób "skończyć z uznaniowością policji przy decyzjach dotyczących pozwolenia na broń". W Polsce na 100 obywateli przypada jedno narzędzie walki, podczas gdy np. w Stanach Zjednoczonych to 90 sztuk. - Obecnie osoby niepełnosprawne fizycznie, z cukrzycą czy z nadciśnieniem nie mają pozwolenia na broń, co jest absurdalne. Obowiązująca ustawa deprecjonuje osoby chore - uważa Jarosław Lewandowski.

Innego zdania jest Jerzy Dziewulski, który pracował nad dotychczasową ustawą. - Jeśli chodzi o badania lekarskie, to mieliśmy w tym temacie niewiele do powiedzenia, bo decyzję podejmowali lekarze. Czy w tej sytuacji, w której się obecnie znajdujemy, powinniśmy dozbroić naszych mieszkańców? - zastanawia się polityk.

W programie wyjaśniamy, jaka jest propozycja Klubu Kukiz’15 w kwestii dostępu do broni i wynikających z tego szans oraz niebezpieczeństw. Padają również głosy słuchaczy, którzy kategorycznie sprzeciwiają się pozwoleniu na otwarty dostęp do tego typu narzędzi.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Jarosław Lewandowski (prezes Fundacji Rozwoju Strzelectwa, redaktor naczelny miesięcznika "Strzał"), Sebastian Kuczyński (Klub Strzelecki Kaliber.45), dr Wojciech Kulesza (psycholog społeczny, SWPS Poznań), Jerzy Dziewulski (polityk), dr Aleksandra Zięba (Katedra Nauk o Bezpieczeństwie, Uniwersytet Warszawski)
Data emisji: 22.11.2016
Godzina emisji: 12.09

sm/fbi

Oto wyniki sondy, przeprowadzonej w trakcie audycji:


Czytaj także

Czy rozszerzyć dostęp do broni palnej?

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2016 13:30
Wśród priorytetów polityków PiS jest punkt może nie najważniejszy, ale bardzo ciekawy - rozszerzenie dostępu do broni palnej. Co przemawia za, a co przeciw takiej zmianie?
rozwiń zwiń