X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Sprawiedliwość czy zemsta? Niższe emerytury dla pracowników SB pod lupą

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2016 18:30
Czy obniżenie emerytur dla byłych pracowników SB to spóźniona zemsta czy sprawiedliwość dziejowa? Zdania w tej dyskusji są bardzo podzielone.
Audio
  • Czy dawni pracowni SB powinni mieć obniżone emerytury? (Za, a nawet przeciw/ Trójka)
Rząd przyjął projekt obniżenia emerytur funkcjonariuszy służb i policjantów, którzy pracowali w SB
Rząd przyjął projekt obniżenia emerytur funkcjonariuszy służb i policjantów, którzy pracowali w SBFoto: Erdenebayar/pixabay/CC0

Rząd chce obniżyć emerytury byłym funkcjonariuszom Służb Bezpieczeństwa PRL. Zwolennikom tej zmiany zależy na "przywróceniu elementarnej sprawiedliwości społecznej. Bo osoby, które służyły zbrodniczemu systemowi, dostają nadal sowite emerytury, a ci, którzy byli ofiarami, maja 882 złote brutto". Jak wyjaśnia poseł PiS intencją tej ustawy jest niewyróżnianie w sposób nad wyraz szczególny, np. emeryturami powyżej 9 tys. zł, osób, które pracowały na rzecz państwa totalitarnego. - Uważamy, że ci ludzie nie zasługują na takie przywileje - podkreśla Arkadiusz Czartoryski.

Z takim zdaniem nie zgadza się prezydent Federacji Stowarzyszeń Służb Mundurowych, według którego wrzucanie do jednego worka wszystkich pracowników Służb Bezpieczeństwa nie jest dobrym pomysłem. - W ramach szeroko rozumianej SB był polski wywiad i kontrwywiad, czyli służby, które każde państwo posiada i ci sami ludzie odbudowywali tę służbę w okresie III Rzeczpospolitej - argumentuje Zdzisław Czarnecki.

Zdaniem niektórych rozmówców Kuby Strzyczkowskiego PiS niepotrzebnie "wsadza kij w gniazdo os", co może skończyć się kąsaniem, mszczeniem i wyciąganiem różnych niewygodnych faktów z archiwów. W audycji padają również głosy specjalistów, którzy nie popierają zasady odpowiedzialności zbiorowej oraz słuchaczy, którzy wyjaśniają, dlaczego popierają tę ustawę.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Arkadiusz Czartoryski (poseł Prawa i Sprawiedliwości, przewodniczący sejmowej Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych), dr Kazimierz Kik (politolog), prof. Antoni Dudek (historyk, politolog, Uniwersytet kard. Stefana Wyszyńskiego w Warszawie), Zdzisław Czarnecki (prezydent Federacji Stowarzyszeń Służb Mundurowych), dr Maciej Mrozowski (medioznawca, Uniwersytet SWPS), Marcin Bogucki (socjolog)
Data emisji:
28.11.2016
Godzina emisji:
12.08

sm/fbi

Oto wyniki sondy, przeprowadzonej w czasie audycji:


Czytaj także

Na plus czy na minus? Ocena rządu Beaty Szydło

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2016 23:44
Zdania w ocenie osiągnięć polskiego rządu są podzielone. Według jednych władza spełnia obietnice dane Polakom, podczas gdy inni uważają, że szereg wprowadzonych zmian przyniesie negatywne skutki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co z naszymi emeryturami? "Powinniśmy mieć więcej wolności"

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2016 18:13
Czy zmiany systemu emerytalnego zapewnią nam spokojną starość? - Lepiej sami zadbajmy o nasze pieniądze na ostatnie lata życia - poleca dr Andrzej Sadowski. Nie wszyscy zgadzają się z takim stanowiskiem, patrząc bardziej optymistycznie na przyszłość.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dlaczego Europa skręca w prawo?

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2016 13:30
W Europie zyskuje skrajna prawica. Coraz więcej szans na wygraną w wyborach mają francuski Front Narodowy, holenderska Partia Wolności czy Liga Północna we Włoszech.
rozwiń zwiń