X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy można skutecznie ściągać alimenty?

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2016 13:30
Przez najbliższy miesiąc trwać będzie akcja zbierania podpisów pod apelem o poprawienie ściągalności alimentów.
Audio
  • Goście Kuby Strzyczkowskiego o tym, jak skutecznie ściągać alimenty (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Jak się szacuje, w Polsce ok. 80 proc. osób zobowiązanych do płacenia alimentów zalega z płatnościami (zdjęcie ilustracyjne)
Jak się szacuje, w Polsce ok. 80 proc. osób zobowiązanych do płacenia alimentów zalega z płatnościami (zdjęcie ilustracyjne) Foto: Pixabay/mary904

Mają temu służyć zmiany w prawie. Akcję organizuje Stowarzyszenie "Alimenty to nie prezenty".

Długi alimentacyjne przekroczyły 10  miliardów złotych, ponad milion dzieci nie otrzymuje świadczeń. - Nie wiem, dlaczego nasze państwo nie chce się zająć problemem i nie chce odzyskać pieniędzy od dłużników alimentacyjnych - dziwi się Joanna Łukaszewicz ze Stowarzyszenie "Alimenty to nie prezenty".

Zgadza się z nią Danuta Wawrowska z Kongresu Kobiet. - Ponosimy ciężar kosztów utrzymywania dzieci osób, które nie chcą płacić alimentów - dodaje.

Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której większość słuchaczy i ekspertów zgodziła, że można skutecznie ściągać alimenty. Jakie recepty przedstawiają?

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Dorota Herman (Stowarzyszenie "Dla naszych dzieci"), Andrzej Kulik (Krajowy Rejestr Długów), dr Ewa Dawidziuk (Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich), Wiesław Kołak (Towarzysztwo Przyjaciół Dzieci), Joanna Łukaszewicz (Stowarzyszenie "Alimenty to nie prezenty"), Danuta Wawrowska (Kongres Kobiet)
Data emisji:
1.12.2016
Godzina emisji:
12.07

mp

Oto wyniki sondy, przeprowadzonej w czasie audycji:

Czytaj także

Czy problem niepłaconych alimentów można rozwiązać?

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2015 15:20
- Jeżeli my, całym systemem prawnym pozwalamy na niepłacenie alimentów, to efekt finalny mamy taki, jaki mamy. A dłużnik alimentacyjny to najgorszy przestępca - mówi Beata Mirska-Piworowicz, prezes Stowarzyszenia "Damy Radę".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Walka z niepłacącymi alimentów może być skuteczna?

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2016 09:00
- Widzę pewną nieudolność ze strony państwa, które nie potrafi wyegzekwować zaległych alimentów - mówi Iwona Janeczek ze Stowarzyszenia Poprawy Spraw Alimentacyjnych dla Naszych Dzieci.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Problem z płaceniem alimentów jak zabawa w kotka i myszkę

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2016 21:37
- Zaostrzenie kar, czyli areszt za niepłacenie alimentów, niewiele wniesie do całej sytuacji, ponieważ to już było i się nie sprawdziło - podkreśla Beata Mirska-Piworowicz ze stowarzyszenia Damy Radę. Inni eksperci są przeciwnego zdania i uważają, że zmiany dadzą dobre efekty.
rozwiń zwiń