Czy sylwester zapowiada się hucznie?

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2016 15:30
- Huczny sylwester widzimy w dużych miastach, tam gdzie są organizowane różne imprezy. Ale to dotyczy stosunkowo niewielkiej części społeczeństwa - uważa ekonomista Marek Zuber.
Audio
  • Czy sylwester zapowiada się hucznie? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com/annca

Jak wynika z badań Pollster, 39 procent Polaków spędzi sylwestra na imprezie w domu. 31 procent pozostanie w domu, ale przyjęcia nie organizuje. Na bal sylwestrowy, taki z prawdziwego zdarzenia, wybiera się 8 proc. Polaków, a 17 proc. planuje w tym czasie wyjazd na krótki urlop w kraju.

- Takie zwyczaje sylwestrowe jak picie trunków czy fajerwerki to potrzeby, które zostały nam narzucone przez marketing i popkulturę - mówi dr Karol Jachymek, kulturoznawca z Uniwersytetu SWPS.

Warto dodać, że także w sylwestra obowiązuje nas cisza nocna, więc jeśli sąsiad będzie miał ochotę zadzwonić na policję i zgłosić, że nadmiernie hałasujemy, to będzie miał takie prawo.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: dr Karol Jachymek (kulturoznawca, Uniwersytet SWPS), Krzysztof Piasecki (satyryk), Leszek Mazan (dziennikarz, publicysta), Marek Zuber (ekonomista)
Data emisji: 29.12.2016
Godzina emisji:
12.07

fbi


Oto wyniki sondy przeprowadzonej w czasie audycji:

Czytaj także

Można zapobiec marnowaniu jedzenia?

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2016 13:13
W Polsce co roku marnuje się około 9 milionów ton jedzenia. Nasz kraj zajmuje niechlubne piąte miejsce pod tym względem w europejskim rankingu.
rozwiń zwiń