Kto zakończy spór polityczny w Sejmie?

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2017 14:30
- Najważniejsza jest dla nas Polska - to, żeby przyjmować ustawy zgodnie z prawem i by to wszystko mogło być oceniane przez opinię publiczną. A do tego jest potrzebna obecność dziennikarzy w Sejmie - mówił o działaniach opozycji Jan Grabiec, poseł PO. - Znaczenie tego protestu nie ma wymiaru obrony zasad demokracji - odpowiedział poseł PiS Jacek Żalek.
Audio
  • Kto zakończy spór polityczny w Sejmie? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Sejmowa sala plenarna
Sejmowa sala plenarnaFoto: Wikimedia Commons/Katarzyna Czerwińska

Pat polityczny dotyczący głosowań w Sali Kolumnowej Sejmu trwa. Pani premier Beata Szydło deklaruje, że "wszystko zostało przyjęte zgodnie z prawem, rząd się nie cofnie, nie cofnie się też PiS". Sejmowy protest ma trwać do 11 stycznia, kiedy to zaplanowano następne posiedzenie Sejmu.

- Znaczenie tego protestu nie ma wymiaru obrony zasad demokracji, bo ci, którzy protestują, łamią te zasady. Powód protestu jest inny. W mojej ocenie to brutalizacja życia politycznego oparta o radykalną rywalizację partii opozycyjnych o przywództwo - powiedział poseł PiS Jacek Żalek. 

Czy jest szansa na zakończenie sporu politycznego? Zachęcamy do wysłuchania nagrania audycji. 

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Jacek Żalek (PiS), Jacek Wilk (Kukiz'15), Katarzyna Lubnauer (Nowoczesna), Jan Grabiec (PO), Marek Sawicki (PSL)
Data emisji: 2.1.2016
Godzina emisji:
12.07

fbi/ei


Oto wyniki sondy przeprowadzonej w czasie audycji:

Czytaj także

Ryszard Petru: jest porozumienie w sprawie posiedzenia Sejmu 11 stycznia

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2016 09:04
- Rozmawiałem z szefem Platformy Obywatelskiej Grzegorzem Schetyną. Ustaliliśmy dalszy tok postępowania - powiedział w audycji "Salon polityczny Trójki" lider Nowoczesnej.
rozwiń zwiń