Reforma oświaty do zawetowania?

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2017 14:10
Do 9 stycznia prezydent Andrzej Duda ma czas na podjęcie decyzji w sprawie reformy oświaty przygotowanej przez Ministerstwo Edukacji.
Audio
  • Reforma oświaty do zawetowania? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Reforma oświaty do zawetowania?
Foto: pixabay.com/CC0 Public Domain/klimkin

Zmiany zakładają likwidację gimnazjów i powrót do systemu: 8+4. Tymczasem Związek Nauczycielstwa Polskiego przygotowuje się do strajku generalnego nauczycieli w marcu. - Nasze główne obawy ws. reformy dotyczą chaosu, który będzie się dział w sferze programów nauczania - mówi szef ZNP Sławomir Broniarz.

Ryszard Proksa z NSZZ Solidarność mówi, że związek nie ma jednoznacznego stanowiska w tej sprawie. - Wiemy na pewno, że edukację trzeba generalnie zreformować - dodaje gość Kuby Strzyczkowskiego.

Co o tej sprawie sądzą słuchacze? Zapraszamy do wysłuchania nagrania.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Krystyna Łybacka (była minister edukacji), Elżbieta Piotrowska-Gromniak (Stowarzyszenie Rodzice w Edukacji), Łukasz Ługowski (Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii "Kąt"), Wojciech Starzyński (Fundacja Rodzice Szkole), Sławomir Broniarz (Związek Nauczycielstwa Polskiego), Ryszard Proksa (NSZZ Solidarność)
Data emisji: 5.1.2016
Godzina emisji:
12.06

mp/fbi

Oto wyniki sondy przeprowadzonej w czasie audycji:

Czytaj także

Czy w polskiej szkole jest bezpiecznie?

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2014 16:00
Najwyższa Izba Kontroli ogłosiła, że rządowy program "Bezpieczna i przyjazna szkoła" to porażka. Czy tworzenie systemów monitoringu, co proponuje premier Ewa Kopacz, uzdrowi sytuację?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy system 8-letniej podstawówki ma sens?

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2015 14:30
Związek Nauczycielstwa Polskiego rozpoczął rozmowy z ministerstwem edukacji na temat zmian w szkolnictwie, między innymi likwidacji gimnazjów. - Chcemy zacząć narodową debatę nt. zmian w edukacji - mówiła w Trójce szefowa MEN Anna Zalewska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gimnazjum do likwidacji. Nareszcie czy niepotrzebnie?

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2016 20:14
- Reforma edukacji to gigantyczne przedsięwzięcie bardzo kosztowne w sensie finansowym, trudne w sensie technicznym, ludzkim i emocjonalnym. To duża zmian na żywym organizmie wielu milionów uczniów, tylko po co? - pyta Joanna Kluzik-Rostkowska, posłanka PO. Jakie argumenty przemawiają za likwidacją gimnazjów?
rozwiń zwiń