X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Obecność wojsk USA jest dla Polski korzystna?

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2017 15:45
Od kilku dni do Polski drogą powietrzną przerzucani są amerykańscy wojskowi, a jednocześnie do naszego kraju transportowane są wozy bojowe, czołgi, haubice, pojazdy opancerzone.
Audio
  • Obecność wojsk USA jest dla Polski korzystna? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Amerykańska haubica samobieżna Paladin na poligonie w Drawsku Pomorskim
Amerykańska haubica samobieżna Paladin na poligonie w Drawsku PomorskimFoto: PAP/Marcin Bielecki

To wyposażenie 3 Brygadowego Zespołu Bojowego Wojsk Pancernych, który w Polsce pozostanie. Eksperci uważają, że to istotnie poprawi bezpieczeństwo, ale pojawiają się również głosy o amerykańskiej okupacji. Czy obecność wojsk amerykańskich jest więc dla Polski korzystna?

- To jest niewątpliwie sukces polityczny. Tak głoszą obie zwalczające się strony. I PO i PiS dążyły do tej obecności. To amerykańska odpowiedź na realne zagrożenie ze strony wschodniej - twierdzi Andrzej Talaga z Warsaw Enterprise Institute. 

Rzecznik MON Bartłomiej Misiewicz uważa, że obecność wojsk amerykańskich na terenie Polski to dowód na to, że postanowienia ze szczytu NATO są realizowane w praktyce. - To pokazuje, że cały Sojusz jest zainteresowane wzmocnieniem flanki wschodniej NATO i każdy potencjalny agresor dwa razy się zastanowi, zanim zaatakuje to państwo, na terytorium którego stacjonują siły sojusznicze - mówi. 

Zachęcamy do wysłuchania nagrania audycji, w której wypowiadają się także inni specjaliści i słuchacze. 

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Andrzej Talaga (Warsaw Enterprise Institute), Grzegorz Matyjasik (Stowarzyszenie ObronaNarodowa.pl), dr Aleksandra Zięba (Katedra Nauk o Bezpieczeństwie UW), Bartłomiej Misiewicz (rzecznik MON), Magdalena Kowalska-Sendek ("Polska Zbrojna"), gen. Roman Polko (były dowódca jednostki GROM)
Data emisji:
12.01.2017
Godzina emisji:
12.06

fbi/ei

Oto wyniki sondy przeprowadzonej w czasie audycji:

Czytaj także

Czy wyniki wyborów w USA są dla Polski istotne?

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2016 15:15
Republikanie - obóz Donalda Trumpa - będą mieli większość w Kongresie i przewagę w Sądzie Najwyższym. Od lat urzędujący prezydent USA nie miał tak silnej władzy.
rozwiń zwiń