X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zakaz handlu w niedzielę?

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2017 14:53
Parlamentarny zespół na rzecz wspierania przedsiębiorczości i patriotyzmu ekonomicznego dyskutuje nad zakazem handlu w niedzielę. Zakaz ma być wprowadzony stopniowo. Przez pierwszy rok dotyczyć ma dwóch niedziel w miesiącu, w następnym - trzech niedziel, aż do całkowitego zakazu.
Audio
  • Zakaz handlu w niedzielę? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Tylko 13 państw europejskich nie posiada żadnych ograniczeń handlu, a w gronie tym znajduje się 6 krajów z Europy Środkowo-Wschodniej.
Tylko 13 państw europejskich nie posiada żadnych ograniczeń handlu, a w gronie tym znajduje się 6 krajów z Europy Środkowo-Wschodniej.Foto: Pixabay

Tadeusz Cymański z Solidarnej Polski podtrzymuje słowa "że to hańba, iż polski parlament jeszcze takiego zakazu nie uchwalił". - Na tle europejskich standardów obrony praw pracowniczych Polska z kilkuset tysiącami młodych kobiet, które w niedzielę pracują, to obraz zawstydzający - podkreśla europoseł.

- Mieszanie się państwa do tego, czy sklepy powinny być otwarte w niedziele, uważam za niewłaściwe. Tę decyzję trzeba zostawić samym handlowcom. Warto myśleć jedynie o ochronie pracowników, żeby nie można było ich zmuszać do pracy w niedzielę - mówi Marcin Święcicki z Platformy Obywatelskiej.

Jak pomysł zakazu handlu oceniają ekonomiści, którzy wypowiedzieli się w audycji? Co o tym myślą słuchacze Trójki? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Tadeusz Cymański (Solidarna Polska), Marcin Święcicki (Platforma Obywatelska), dr Andrzej Faliński (ekspert rynku handlu), prof. Elżbieta Mączyńska (Szkoła Główna Handlowa, Polskie Towarzystwo Ekonomiczne), Alfred Bujara (Sekcja Krajowa Pracowników Handlu NSZZ Solidarność), Renata Juszkiewicz (Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji)
Data emisji: 9.02.2017
Godzina emisji: 12.08

mk/ei

 

Oto wyniki sondy, przeprowadzonej w czasie audycji: