X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Pigułki "dzień po" tylko na receptę?

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2017 16:51
Rząd przyjął projekt zmian dotyczących sprzedaży antykoncepcji awaryjnej. Projekt przywraca recepty na tzw. pigułki "dzień po".
Audio
  • Pigułki "dzień po" tylko na receptę? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Pigułka ellaOne
Pigułka ellaOneFoto: PAP/Grzegorz Michałowski

Ministerstwo Zdrowia podkreśla, że chodzi o bezpieczeństwo pacjentek. W większości państw Unii Europejskiej tego typu środki są dostępne bez recepty.

- Problem z takimi tabletkami nie polega na tym, żeby były one na receptę. Środki wczesnoaborcyjne są do delegalizacji - mówi Kaja Godek z Fundacji Życie i Rodzina, która przekonuje, że pigułki "dzień po" należy traktować jako tabletki wczesnoporonne. - Apteka to nie miejsce na środki, które zabijają, tylko leczą. EllaOne niczego nie leczy - dodaje rozmówczyni Kuby Strzyczkowskiego.

- Taka tabletka powinna być dostępna dla osób od 15. roku życia, które prawnie w Polsce mogą uprawiać seks - mówi Aleksandra Dulas z Fundacji Nowoczesnej Edukacji Spunk i zaznacza, że "mamy już kuriozalną sytuację, bo 15-latkowie sami nie mogą chodzić do lekarza". - Taka tabletka to szansa, żeby poradzić sobie w trudnej czasami sytuacji - dodaje gość Trójki i podkreśla, że chodzi m.in. o sytuacje przemocowe.

Jakie zdanie na temat tabletki "dzień po" mają słuchacze Trójki? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Kaja Godek (Fundacja Życie i Rodzina), Aleksandra Dulas (Fundacja Nowoczesnej Edukacji Spunk), dr Anita Kucharska-Dziedzic (Stowarzyszenie Baba), dr Tomasz Latos (PiS), Mariusz Dzierżawski (Fundacja PRO - Prawo Do Życia), Katarzyna Lubnauer (.Nowoczesna)
Data emisji: 22.02.2017
Godzina emisji: 12.06

mk/fbi

Oto wyniki sondy przeprowadzonej w czasie audycji:

Czytaj także

Dostęp do ginekologa dla nieletnich. "Mamy z tym problem"

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2016 19:26
- Dostęp kobiet niepełnoletnich do ginekologa to pomysł dobry i sprawdzony w innych państwach, a wynikający z tego, że doświadczamy zjawiska zwanego przyspieszeniem rozwoju - podkreśla lekarz seksuolog, Aleksandra Robacha. Przeciwnicy są zdania, że w ten sposób dojdzie do swobodnego dostępu do antykoncepcji i przyzwolenia na współżycie wśród nieletnich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister Zdrowia: antykoncepcja awaryjna tylko na receptę

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2017 21:29
W stosunku do wszystkich produktów mających wskazania do stosowania w antykoncepcji hormonalnej obowiązywać powinna zasada, że konieczna jest konsultacja lekarska; antykoncepcja awaryjna niesie ze sobą potencjalne zagrożenia – uważa minister zdrowia Konstanty Radziwiłł.
rozwiń zwiń