X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy produkty AGD, RTV psują się za szybko?

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2017 15:40
Słuchacze Trójki, którzy wzięli udział w audycji lub zagłosowali w sondzie na naszej stronie, nie mają wątpliwości co do tego, że urządzenia się coraz bardziej wadliwe. Co na to producenci?
Audio
  • Czy produkty AGD, RTV psują się za szybko? (Za, a nawet przeciw/ Trójka)
(zdj. ilustracyjne)
(zdj. ilustracyjne)Foto: Pixabay.com

Pod koniec kwietnia europosłowie zajmą się rezolucją wzywającą Komisję Europejską i państwa członkowskie do przyjrzenia się trwałości wyrobów elektronicznych. Zdaniem wielu użytkowników sprzętu, zdecydowanie są ku temu powody, bo pralki, czy telewizory psują się coraz częściej, a ich naprawa jest coraz mniej opłacalna.

Michał Kanownik, Prezes Związku Importerów i Producentów Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego "Cyfrowa Polska" uważa, że to krzywdzący dla producentów mit. - Niestety on się powtarza co jakiś czas i teraz mamy do czynienia z kolejną falą takich insynuacji. Tymczasem elektronika użytkowa ma to do siebie, że konsumenci kupują coś często nie dlatego, że się zepsuło, ale ponieważ pojawiły się lepsze funkcjonalności i produkty bardziej energooszczędne - mówił gość Trójki.

Michał Kanownik Celowe postarzanie sprzętu dla producenta byłoby hazardem i ruletką

Tymczasem Małgorzata Cieloch z UOKiK przyznała, że po samej ilości reklamacji można wnioskować, że jakość sprzętu jest gorsza. - Ale nie wyciągałabym na tej podstawie zbyt pochopnych wniosków, bo jest kilka czynników istotnych na styku producent - konsument. W tej chwili nie ma przepisów, które pozwalałyby jakiemukolwiek urzędowi w Polsce zbadać, czy produkt był celowo postarzany - przyznała.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Michał Kanownik (Prezes Związku Importerów i Producentów Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego "Cyfrowa Polska"), Małgorzata Cieloch (Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów), Edyta Kochlewska (redaktor naczelna portalu dlahandlu.pl), prof. Elżbieta Mączyńska (Szkoła Główna Handlowa, Polskie Towarzystwo Ekonomiczne), Jarosław Górski (Uniwersytet Warszawski), dr Dariusz Nowak Uniwersytet Ekonomiczny we Poznaniu
Data emisji: 14.03.2017 
Godzina emisji: 12.08

ei/mc

Oto wyniki sondy przeprowadzonej w czasie audycji:

Czytaj także

Zakaz handlu w niedzielę?

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2017 14:53
Parlamentarny zespół na rzecz wspierania przedsiębiorczości i patriotyzmu ekonomicznego dyskutuje nad zakazem handlu w niedzielę. Zakaz ma być wprowadzony stopniowo. Przez pierwszy rok dotyczyć ma dwóch niedziel w miesiącu, w następnym - trzech niedziel, aż do całkowitego zakazu.
rozwiń zwiń