Problem z miejscami parkingowymi w miastach

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2017 13:40
Ministerstwo Rozwoju proponuje, żeby w miastach powyżej 200 tysięcy mieszkańców wyodrębnić specjalne strefy płatnego parkowania.
Audio
  • Problem z miejscami parkingowymi w miastach (Za a nawet przeciw/Trójka)
W dużych miastach brakuje miejsc parkingowych
W dużych miastach brakuje miejsc parkingowychFoto: shutterstock.com/xiao yu

W tych strefach stawka za pierwszą godzinę parkowania może wzrosnąć z 3 do 9 złotych. Co więcej, opłaty obowiązywać będą przez całą dobę, również w soboty i niedziele!

Ostatecznie o cenniku zdecydują samorządy, ale trudno oczekiwać, że nie skorzystają z okazji i że ceny nie pójdą w górę. - Chcemy spowodować, żeby była większa rotacja na miejscach parkingowych. Ma to zmniejszyć natężenie ruchu - mówi Paweł Szaciłło z Ministerstwa Rozwoju.

- Transport prywatny odpowiada za ok. 60 proc. całkowitego zanieczyszczenia powietrza w Warszawie czy 30 proc. w Krakowie. To znaczący udział w produkcji pyłów zawieszonych - tłumaczy Piotr Siergiej z Polskiego Alarmu Smogowego.

Czy ktoś z ekspertów i słuchaczy przytaczał argumenty przeciw pomysłowi Ministerstwa Rozwoju? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Adrian Furgalski (Zespół Doradców Gospodarczych TOR), Monika Niżniak (Straż Miejska w Warszawie), Rajmund Nierychło (Stowarzyszenie Przewoźników Transportu Samochodowego), Paweł Majtkowski (analityk), Paweł Szaciłło (Ministerstwo Rozwoju), Piotr Siergiej (Polski Alarm Smogowy)
Data emisji: 21.03.2017 
Godzina emisji: 12.07

mp/ei

Oto wyniki sondy przeprowadzonej w czasie audycji:

Czytaj także

Przywileje emerytalne a problem systemu ubezpieczeń

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2017 14:29
Po obniżeniu wieku emerytalnego obciążenia skarbu państwa będą rosnąć i konieczne jest poszukiwanie sposobów na sfinansowanie tej zmiany. Czy pomogłaby likwidacja przywilejów?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska powinna wejść do strefy euro?

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2017 14:00
Unia Europejska składa się z 19 państw, które do strefy euro należą i dziewięciu, które pozostają poza unią walutową. Polski rząd zapowiedział, że nie myśli o przyjęciu euro w najbliższych latach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na co chcemy wydać pieniądze z wygranej w Lotto?

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2017 14:05
Dziś do wygrania w Lotto jest 35 mln złotych. Wielu nadzieje ma wielkie, choć szanse niewielkie. Nie odstrasza nawet to, że jak powszechnie wiadomo, pieniądze szczęścia nie dają. Według Totalizatora Sportowego regularnie albo okazjonalnie gra 55 procent dorosłych Polaków.
rozwiń zwiń