Prawo spółdzielcze do zmiany?

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2017 13:10
Ugrupowanie Kukiz'15 proponuje rewolucyjne zmiany w prawie dotyczącym funkcjonowania spółdzielni mieszkaniowych.
Audio
  • Goście Kuby Strzyczkowskiego o prawie spółdzielczym (Za, a nawet przeciw/Trójka)
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: pixabay.com/MAKY_OREL

Wśród propozycji są: ograniczenie urzędowania prezesów spółdzielni do dwóch trzyletnich kadencji, ułatwienia przy tworzeniu wspólnot mieszkaniowych i rozliczenia z majątku dla tych, którzy ze spółdzielni zechcą wystąpić.

- To sami spółdzielcy przyszli do nas i poprosili o rozwiązanie węzła gordyjskiego, który od 15 lat nie jest rozwiązywany - mówi poseł Jarosław Sachajko z Kukiz'15.

Jerzy Jankowski z Krajowej Rady Spółdzielczej przekonuje z kolei, że zasady działania spółdzielni mieszkaniowych są jasne. - Wszelkie patologie należy zgłaszać do odpowiednich instytucji - mówi gość Kuby Strzyczkowskiego.

W Polsce mamy ponad 3,5 tysiąca spółdzielni i 4 miliony ich członków. Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: prof. Krystyna Krzekotowska (Uczelnia Łazarskiego), Jerzy Kruk (Wrocławska Spółdzielnia Mieszkaniowa Metalowiec), Lidia Staroń (senator niezależna), Zdzisław Raczkowski (pismo internetowe Afery Prawa), Jarosław Sachajko (Kukiz'15), Jerzy Jankowski (Krajowa Rada Spółdzielcza)
Data emisji: 23.03.2017 
Godzina emisji: 12.07

mp/ei

Oto wyniki sondy przeprowadzonej w czasie audycji:


Czytaj także

Gorąca dyskusja o programie "Za życiem"

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2016 13:25
Cztery tysiące złotych, gwarancja braku kolejek do lekarzy, asystent pomagający organizować wsparcie medyczne - to główne propozycje rządowego projektu "Za życiem". Jak oceniają go eksperci?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przepisy dotyczące drzew powinny być zmienione?

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2017 15:44
Mieszkańcy i ekolodzy alarmują, że zgodnie z nowym prawem dotyczącym drzew i krzewów dochodzi do masowej wycinki. Ustawodawcy odpowiadają, że to racjonalizacja utrudniających życie przepisów. Co na to słuchacze Trójki?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy karać za obrazę prezydenta?

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2017 13:56
Trwa dyskusja na temat karania za obrazę głowy państwa. Ministerstwo Sprawiedliwości od dawna pracuje m.in. nad przepisami zakazującymi znieważania głowy państwa, natomiast posłowie .Nowoczesnej chcą depenalizacji znieważania prezydenta.
rozwiń zwiń