X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy jesteśmy beznadziejnymi kierowcami?

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2017 19:50
W ubiegłym roku liczba śmiertelnych ofiar wypadków drogowych w państwach Unii zmalała o 2 procent. Tymczasem w Polsce liczba ofiar wzrosła o 2 procent!
Audio
  • Czy jesteśmy beznadziejnymi kierowcami? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne) Foto: Monkey Business Images/Shutterstock

Należymy od lat do państw o najbardziej niebezpiecznych drogach Europy. Gorzej jest jedynie w Bułgarii i Rumunii. Czy jesteśmy więc beznadziejnymi kierowcami?

Andrzej Grzegorczyk, wiceprezes Partnerstwa dla Bezpieczeństwa Drogowego, uważa, że kierowcy są coraz bardziej rozproszeni podczas jazdy. - Rozmawiamy przez telefon, wysyłamy smsy, jeździmy "na zderzak", bo nam się spieszy. W Niemczech za taką jazdę "na zderzaku" płaci się wysoką karę, a policja bardzo restrykcyjnie tego przestrzega - twierdzi.

- Chyba wracamy jednak na dobrą ścieżkę. Sprawdziłem statystyki stycznia i lutego 2016 i 2017 i w tym roku jest dużo lepiej. W styczniu 2017 było o 58 ofiar mniej niż przed rokiem, a w lutym 2017 o 40 ofiar mniej w stosunku do poprzedniego roku - cytuje Adrian Furgalski z Zespołu Doradców Gospodarczych TOR.

Co sądzą inni goście audycji i słuchacze, którzy zadzwonili do Kuby Strzyczkowskiego? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Andrzej Grzegorczyk (wiceprezes Partnerstwa dla Bezpieczeństwa Drogowego), Rafał Jańczuk (Polskie Stowarzyszenie Przewoźników Autokarowych), Ryszard Fonżychowski (ekspert motoryzacyjny), Adrian Furgalski (Zespół Doradców Gospodarczych TOR), prof. Ryszard Stefański (Uczelnia Łazarskiego)
Data emisji: 3.04.2017 
Godzina emisji: 12.09

fbi/mc


Oto wyniki sondy przeprowadzonej w czasie audycji:

Czytaj także

Potrzeba ostrzejszych kar dla kierowców?

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2016 16:00
Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro jest zdania, że dzisiejsze kary nie działają na kierowców. Proponuje zatem zmiany.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rowerzysta ze słuchawkami niebezpieczny na drodze?

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2017 13:55
80 proc. rolkarzy i jedna trzecia rowerzystów jeździ w słuchawkach na uszach. To dane z Centrum Profilaktyki Społecznej. W związku z tym, że tacy uczestnicy ruchu powodują zagrożenie dla bezpieczeństwa, posłowie zastanawiają się nad zakazem słuchania muzyki. 
rozwiń zwiń