X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Potrzeba surowszych kar dla kierowców?

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2017 13:48
Zaostrzone kary za przestępstwa w ruchu drogowym prawdopodobnie niebawem będą obowiązywać.
Audio
  • Potrzeba surowszych kar dla kierowców? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: Pixabay.com

Ustawa wprowadzająca zmiany w kodeksie karnym, w kodeksie wykroczeń, w kodeksie postepowania karnego oraz w prawie o ruchu drogowym jest w Senacie. Jeżeli nie będzie zmian, nowe prawo będzie obowiązywać od czerwca. Obawiać się muszą przede wszystkim kierujący po alkoholu oraz ci, którzy prowadzą bez prawa jazdy i kierowcy uciekający przed policją.

- W moim przekonaniu surowsze kary mogą wpłynąć na dyscyplinowanie uczestników ruchu drogowego. Kary mają być przede wszystkim sprawiedliwe. A trudno przyjmować, że kara jest sprawiedliwa, jeśli kto zabija człowieka pod wpływem alkoholu i odbywa karę w warunkach wolnościowych - uważa wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.

Według dr Anny Kwiecień, psycholożki z fundacji ZenDriving, ok. 75 proc. polskich kierowców uważa się za dobrych bądź bardzo dobrych. Tymczasem zgodnie z europejskimi badaniami Polacy są uważani za najmniej odpowiedzialnych kierowców w Unii Europejskiej - obok Włochów i Greków. - Większość wypadków, zarówno drobnych, jak i poważniejszych, wynika z braku uwagi i skupienia oraz z pośpiechu - mówi specjalistka.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Michał Wójcik (wiceminister sprawiedliwości), Ryszard Stefański (Uczelnia Łazarskiego), Ryszard Fonżychowski (ekspert ds. bezpieczeństwa w ruchu drogowym), dr Anna Kwiecień (psycholożka z fundacji ZenDriving), Rafał Jańczuk (Polskie Stowarzyszenie Przewoźników Autokarowych), Michał Nowotyński (portal Polskie Drogi)
Data emisji: 20.04.2017 
Godzina emisji: 12.07

fbi/mk


Oto wyniki sondy przeprowadzonej w czasie audycji:

Czytaj także

Potrzeba ostrzejszych kar dla kierowców?

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2016 16:00
Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro jest zdania, że dzisiejsze kary nie działają na kierowców. Proponuje zatem zmiany.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wyższa akcyza na używane sprowadzane auta?

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2017 17:45
Badania techniczne samochodów w Polsce to kpina z przepisów. Najwyższa Izba Kontroli opublikowała raport na temat kontroli pojazdów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy zdarza mi się agresja za kierownicą?

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2017 13:30
Jak wynika z Europejskiego Barometru Odpowiedzialnej Jazdy, 76 procent Polaków boi się agresji na drodze.
rozwiń zwiń