X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Usługi komercyjne w państwowych szpitalach. Czy to dobry pomysł?

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2017 13:00
Ministerstwo Zdrowia zaproponowało, by publiczne placówki leczyły pacjentów za pieniądze. Pomysł ma zwolenników i przeciwników, którzy w audycji "Za, a nawet przeciw" argumentują swoje racje.
Audio
  • Usługi komercyjne w państwowych szpitalach. Czy to dobry pomysł? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Billion Photos/Shutterstock

- Projekt ustawy jest naszym pomysłem na poprawę sytuacji szpitali publicznych i zrównanie szans między jednostkami publicznymi a niepublicznymi - mówi w Trójce wiceminister zdrowia Marek Tombarkiewicz.

Przedstawiciel resortu zapewnia na naszej antenie, że proponowane zmiany dobrze wpłyną na stan finansów szpitali, i odpowiada na zarzuty stawiane twórcom nowelizacji.

Poglądy wiceministra podziela Piotr Pobrotyn, dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu. Przybliża on słuchaczom rzeczywistość funkcjonowania szpitali w Polsce i odnosi się do obaw społecznych związanych z komercjalizacją usług leczniczych. - Równość szpitali publicznych i prywatnych powinna być faktem. Skoro wszyscy mamy dostęp do środków publicznych, wszyscy powinniśmy też mieć dostęp do środków prywatnych - argumentuje.

Wśród przeciwników zmian ustawowych znajduje się Andrzej Sośnierz, poseł PiS i były prezes Narodowego Funduszu Zdrowia. Twierdzi on, że po wejściu w życie nowej ustawy w systemie powstanie bałagan, i mówi o niedociągnięciach projektu. - Jeśli wszyscy płacą składkę, to dlaczego jednemu pacjentowi szpital powie "proszę pana, musi pan zapłacić", a drugiemu nie? - pyta poseł na naszej antenie.

Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której wypowiadają się przedstawiciele organizacji działających w sektorze ochrony zdrowia i zainteresowani tematem słuchacze Trójki.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Marek Tombarkiewicz (wiceminister zdrowia), Piotr Pobrotyn (dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu), Andrzej Sośnierz (poseł PiS, były prezes Narodowego Funduszu Zdrowia), Danuta Kądziołka (wiceprzewodnicząca Krajowego Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSZZ "Solidarność"), Beata Wach (kierownik ds. podopiecznych w Fundacji "Rak'n'Roll - Wygraj życie"), Stanisław Maćkowiak (prezes Federacji Pacjentów Polskich), Jacek Krajewski (prezes Federacji Związków Pracodawców Ochrony Zdrowia "Porozumienie Zielonogórskie")
Data emisji: 19.06.2017 
Godzina emisji: 12.07

iwo/mk

Oto wyniki sondy przeprowadzonej w czasie audycji:


Czytaj także

Kontrowersje wokół leczenia marihuaną

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2015 15:00
Doktor Marek Bachański, który stosował medyczną marihuanę w leczeniu pacjentów, został dyscyplinarnie zwolniony z pracy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Protest służby zdrowia. Skok na kasę czy koniecznie dobro?

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2016 20:19
- Z punktu widzenia pacjenta, protesty pracowników służby zdrowia są skokiem na kasę. Rozumiem, że pielęgniarki mają niskie wynagrodzenia, ale to nie dotyczy lekarzy - uważa Stanisław Maćkowiak z Federacji Pacjentów Polskich. Jakie są zaś argumenty drugiej strony sporu?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co z darmowym dostępem do lekarza?

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2017 14:00
Zgodnie z zapowiedzią Ministerstwa Zdrowia od 1 stycznia wszyscy Polacy mają dostęp do lekarza rodzinnego. Także nieubezpieczeni.
rozwiń zwiń