X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy przedsiębiorcy z optymizmem patrzą w przyszłość?

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2017 14:45
Jak wynika z dokumentów Instytutu Badań i Analiz OSB, przedsiębiorcy w Polsce mają liczne obawy dotyczące prowadzenia działalności gospodarczej. Aż 23 procent pytanych uważa, że sytuacja w ich firmie pogorszy się. Czy naprawdę mają oni powody do zmartwienia?
Audio
  • Czy przedsiębiorcy z optymizmem patrzą w przyszłość?
Osoby z płacami wyższymi niż 30 krotność prognozowanego przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce - nie płacą składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe.
Osoby z płacami wyższymi niż 30 krotność prognozowanego przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce - nie płacą składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe.Foto: Pixabay

Obawy wzbudzają m.in.: perspektywa wzrostu podatków, kosztowne obietnice socjalne, wzmożone kontrole skarbowe czy brak programu wsparcia dla małych firm. Ekspert Pracodawców RP Łukasz Kozłowski twierdzi jednak, że z przeprowadzonych badań wynika, iż od początku roku optymizm wśród przedsiębiorców zaczyna rosnąć. Poprawia się bowiem kondycja naszej gospodarki, klimat gospodarczy na świecie jest lepszy, co sprawia, że przedsiębiorca nie spotyka się z deficytem popytu. Rynek się rozwija w dynamicznym tempie.

Gość Kuby Strzyczkowskiego podkreśla, że choć w Polsce wiele się zmienia, konieczne jest z jednej strony znalezienie równowagi i spójności w procesach ułatwiających prowadzenie działalności gospodarczej, a z drugiej - uszczelnienie systemu podatkowego. 

Zdaniem Roberta Składowskiego, prezesa Ogólnopolskiej Federacji Przedsiębiorców i Pracodawców Przedsiębiorcy.pl, polski przedsiębiorca "żyje co pięć dni". Dziesiątego wypłaca pensje, piętnastego płaci ZUS, dwudziestego podatek dochodowy, dwudziestego piątego VAT, a trzydziestego spłaca kredyt. - Żyjemy nadziejami, że kolejny miesiąc będzie lepszy. Niełatwo dzisiaj polskim przedsiębiorcom związać koniec z końcem, tym bardziej, że polskie kredyty nie są tanie - mówi ekspert.

W audycji pytamy również o Powszechny Samorząd Gospodarczy, o Konstytucję Biznesu, o obietnicę 100 zmian dla polskich przedsiębiorców. Co na ten temat mówią pozostali goście i słuchacze audycji? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Łukasz Kozłowski (ekspert ds. ekonomicznych Pracodawców RP), Kaja Kwaśniewska (Business Center Club), Roman Przasnyski (główny analityk Gerda Broker), Robert Składowski (prezes Ogólnopolskiej Federacji Przedsiębiorców i Pracodawców Przedsiębiorcy.pl), Krystyna Bobińska (Instytut Sobieskiego), Piotr Kuczyński (główny analityk Domu Inwestycyjnego Xelion)
Data emisji: 21.06.2017 
Godzina emisji: 12.07

czaj/mk

Czytaj także

Konstytucja Biznesu ma wywołać przełom w relacjach firm z administracją

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2017 20:09
Ustawa z 1988 roku o działalności gospodarczej, tzw. ustawa Wilczka umożliwiła  przejście od gospodarki permanentnego niedoboru do gospodarki wolnorynkowej. W wyniku jej wprowadzenia powstało 2 mln nowych firm i stworzono 6 mln miejsc pracy. Czy Konstytucja Biznesu, zaproponowana przez Ministerstwo Rozwoju, powtórzy ten sukces?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kobiety Sukcesu, Kobiety Biznesu: Karolina Jędrasiak

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2017 14:48
Porzuciła pracę w korporacji na rzecz prowadzenia własnej firmy. Dziś jest właścicielką popularnej odzieżowej marki dla dzieci. Karolina Jędrasiak, pomysłodawczyni i założycielka Miapka Design, była gościem audycji Kobiety Sukcesu, Kobiety Biznesu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cezary Mech: tempo rozwoju zależy od kwestii etycznych

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2017 10:09
Wbrew obiegowej opinii ekonomia nie jest nauką o wskaźnikach, liczbach i indeksach. To nauka o ludziach i społeczeństwie jakie tworzą m.in. za pomocą relacji ekonomicznych i gospodarczych. W tym sensie nie da się uciec w ekonomii od myślenia o wartościach, jakie dla danego społeczeństwa są istotne. O związkach między ekonomią a aksjologią mówił w Polskim Radiu 24 ekonomista, były wiceminister finansów dr Cezary Mech.
rozwiń zwiń