X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy program "Rodzina 500+" motywuje do bycia rodzicami?

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2017 15:10
Ministerstwo rodziny z optymizmem patrzy na wskaźniki demograficzne. Od początku roku w Polsce urodziło się o 6 tysięcy 700 dzieci więcej niż w tym samym okresie 2016 roku.
Audio
  • Czy program 500+ motywuje do bycia rodzicami? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Nadia Cruzova/shutterstock.com

dzieci egoiści FREE 1200_660.jpg
Jak nie wychować egoisty i konsekwentnie stawiać granice?

W 2016 roku tzw. wskaźnik dzietności Polek wyniósł 1,36, w poprzednich dwóch latach utrzymywał się on na poziomie 1,29. Mamy powody do radości i nadziei, że sytuacja demograficzna w Polsce będzie się poprawiać? A może to nadmiar optymizmu? - W pewnym momencie efekt programu "Rodzina 500+" był widoczny, jednak teraz jest on coraz słabszy - ocenia demograf prof. Piotr Szukalski. Jednak - jego zdaniem - dzietność w Polsce będzie powoli rosła. 

Zdaniem prof. Adam Nogi program 500+ poprawił sytuację ekonomiczną wielu rodzin. - W wielu rodzinach wielodzietnych, biedniejszych nastąpiła poprawa. Ogromnie spada bezrobocie. Gospodarka się rozwija. To są efekty wielu lat działań restrukturyzacyjnych, które pokazują, że jest szansa długofalowego rozwoju dla wielu rodzin, co jest najważniejszym czynnikiem prokreacyjnym - podkreśla ekonomista. Jego zdaniem wbrew deklaracjom polityków żadna z rodzin nie może być pewna, że program 500+ będzie utrzymamy. 

father-656734_1920 kopia 663.JPG
"500 Plus przyczynia się do redukcji ubóstwa w Polsce"

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji, podczas której swoje opinie o tym, czy program Rodzina 500+ motywuje do bycia rodzicami przedstawili eksperci, działacze organizacji pozarządowych i słuchacze Trójki.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: prof. Piotr Szukalski (demograf, Instytut Socjologii Uniwersytetu Łódzkiego), Anna Pietruszka-Dróżdż (działaczka społeczna, firma szkoleniowa Synergis), prof. Adam Noga (ekonomista z Akademii im. Leona Koźmińskiego w Warszawie), prof. Elżbieta Mączyńska (prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego), Marek Grabowski (Fundacja Mamy i Taty), Beata Mirska-Piworowicz (Stowarzyszenie Damy Radę)
Data emisji: 28.06.2017 
Godzina emisji: 12.06

gs/ei

Czytaj także

Czy dzieci w Polsce będzie więcej?

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2017 15:30
Nasze państwo coraz hojniej wspiera rodziny z dziećmi. W tym roku w ramach polityki prorodzinnej wydamy z budżetu 51,5 miliarda złotych. To trzy razy więcej niż w 2012 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy szczepienia powinny być obowiązkowe?

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2017 13:00
Liczba osób uchylających się od szczepień dzieci stopniowo w Polsce rośnie. Czy szczepienia powinny pozostać kwestią obowiązku, czy raczej wyboru?
rozwiń zwiń