X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy w Polsce jest problem z dostępem do antykoncepcji?

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2017 17:11
Około 15 proc. polskich farmaceutów przyznaje, że ma etyczne rozterki związane ze sprzedażą środków antykoncepcyjnych. Czy pracownicy aptek powinni korzystać z klauzuli sumienia?
Audio
  • Czy w Polsce jest problem z dostępem do antykoncepcji? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Aleksandar Karanov/Shutterstock.com

Dr Joanna Banasiuk, wiceprezes zarządu Instytutu na rzecz Kultury Prawnej "Ordo Iuris", zaznacza na naszej antenie, że nie można zmuszać farmaceutów do działań, które są niezgodne z ich wolą i przekonaniami. – Nie sprowadzajmy aptekarzy, lekarzy farmaceutów czy techników farmaceutycznych do roli sklepikarzy, którzy bez głębszej refleksji muszą wydawać produkty lecznicze. Oni także odpowiadają za zdrowie pacjentów, którzy do nich przychodzą, i często pytają ich o poradę – mówi prawniczka.

Krystyna Kacpura, dyrektor Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny, podkreśla, że aptekarz ma obowiązek sprzedać leki przepisane przez lekarza. – Farmaceuta nie ma prawa decydować o tym, czy wydać lek, czy nie, chyba że rzeczywiście zagrażałoby to życiu pacjenta. Klauzula sumienia nie obowiązuje pracowników aptek. Jest w tej sprawie stanowisko głównego inspektora farmaceutycznego – informuje.

Co o sprawie sądzą nasi słuchacze, lekarze i przedstawiciele trzeciego sektora? Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której wypowiadają się osoby reprezentujące różne poglądy i odnoszące się do konkretnych sytuacji życiowych.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw 
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski 
Goście: dr Joanna Banasiuk (wiceprezes zarządu Instytutu na rzecz Kultury Prawnej "Ordo Iuris"), Krystyna Kacpura (dyrektor Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny), Beata Mirska-Piworowicz (prezes Stowarzyszenia "Damy Radę"), Mariusz Dzierżawski (założyciel Fundacji Pro – Prawo do życia), doc. Medard Lech (ginekolog), dr Anita Kucharska-Dziedzic (prezes Lubuskiego Stowarzyszenia na rzecz Kobiet "Baba")
Data emisji: 19.09.2017 
Godzina emisji:
 12.07

iwo/mk

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

Czytaj także

Polacy będą (i chcą) płacić za foliowe reklamówki

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2017 20:00
Obywatel Unii wykorzystuje rocznie 198 toreb foliowych. Statystyczny Niemiec zużywa ich 98, Fin – 5, a Duńczyk – 4. Polacy są pod tym względem w czołówce. Nasz przeciętny krajan zużywa w ciągu roku 466 jednorazowych reklamówek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy program "Mieszkanie Plus" ma same plusy?

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2017 15:00
Niebawem rusza program budowy mieszkań "Mieszkanie Plus". Zdaniem niektórych osób powszechnie chwalony pomysł ma jednak znaczne wady.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wyłudzenia VAT. Czy komisja śledcza jest potrzebna?

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2017 14:40
Posłowie Kukiz '15 złożyli projekt uchwały w sprawie powołania komisji śledczej do zbadania prawidłowości działań organów publicznych, celem zapobieżenia zaniżonym wpływom do budżetu państwa z podatku VAT i podatku akcyzowego.
rozwiń zwiń