X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy jest sens wprowadzić kaucję za puszki i butelki?

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2017 15:00
Ministerstwo Środowiska pracuje nad systemem zwrotów butelek szklanych, plastikowych oraz aluminiowych puszek. Mobilizować ma nas obowiązkowa kaucja. Ustawą o opakowaniach właśnie zajmuje się Senat.
Audio
  • Czy jest sens wprowadzić kaucję za puszki i butelki? (Za, a nawet przeciw/ Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Glow Images/East News

Wiele państw europejskich wprowadziło już system kaucyjny. Zbudowały one sieć automatów do odbioru opakowań. Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska przygotowuje właśnie analizę dot. wprowadzenia podobnych rozwiązań w naszym kraju.

Jak zapowiada Dariusz Piątkowski z PiS, rząd dopiero pod koniec listopada – po przedstawieniu analizy – zacznie się zastanawiać nad tym, czy w ogóle chcemy taki system wprowadzić. Jego zdaniem, sama kaucja nie rozwiąże całego problemu, w dużej mierze bowiem sprawa zależy od wyedukowania obywateli. Pewnym problemem byłoby także finansowanie.

Sieć automatów do odbioru opakowań to kosztowna inwestycja i nie wiadomo, kto miałby ją sfinansować. – Z ekspertyz przeprowadzonych w poprzednich latach wynika, że budowa takiego systemu to kwota ponad 8 mld zł – mówił Stanisław Gawłowski z PO. Niestety, surowce wtórne – aluminium, plastik czy stłuczka szklana – mają zbyt niską wartość, dlatego koszt realizacji pomysłu musiałby być wliczony w cenę produktu.

Co na ten temat sądzą eksperci i słuchacze Trójki? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw 
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski 
Goście: Dariusz Piątkowski (PiS, sejmowa Komisja Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa), Sławomir Brzózek (prezes zarządu Fundacji "Nasza Ziemia"), Stanisław Gawłowski (PO, przewodniczący sejmowej Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa), Bartłomiej Morzycki (dyrektor Związku Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego), dr Andrzej Faliński (niezależny ekspert zajmujący się handlem)
Data emisji: 21.09.2017 
Godzina emisji:
 12.08

czaj/mk

Czytaj także

Czy przeszkadzają mi reklamy w miastach i nie tylko?

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2017 14:00
Dwa lata temu weszła w życie ustawa krajobrazowa, dająca miastom duże możliwości we wprowadzaniu zasad dotyczących rozmieszczania reklam.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy w Polsce jest problem z dostępem do antykoncepcji?

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2017 17:11
Około 15 proc. polskich farmaceutów przyznaje, że ma etyczne rozterki związane ze sprzedażą środków antykoncepcyjnych. Czy pracownicy aptek powinni korzystać z klauzuli sumienia?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rozsypywanie prochów. Za czy przeciw?

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2017 13:00
Ministerstwo Zdrowia i Główny Inspektorat Sanitarny proponują zmiany w ustawie o cmentarzach i chowaniu zmarłych.
rozwiń zwiń