X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy propozycje prezydenta są do zaakceptowania?

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2017 14:20
Prezydent Andrzej Duda przedstawił projekty ustaw o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym. Co sądzą o nich politycy, eksperci i słuchacze Trójki? 
Audio
  • Czy propozycje prezydenta są do zaakceptowania? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Prezydent Andrzej Duda podczas oświadczenia dla mediów ws. ustaw reformujących sądy
Prezydent Andrzej Duda podczas oświadczenia dla mediów ws. ustaw reformujących sądyFoto: PAP/Radek Pietruszka
Duda 1200.jpg
Reforma sądownictwa. Prezydent upublicznił teksty projektów ustaw o KRS i SN

– Mamy do czynienia ze zmianą ustroju. To przemodelowanie całego systemu sądowniczego – ocenia poseł PiS Waldemar Buda. Jak dodaje, dyskusja nad zmianami, które mają być wprowadzone, ma swoją wartość, ale "wszyscy oczekują reformy wymiaru sprawiedliwości i znaczące przedłużanie dyskusji nie jest niczym dobrym".  

Witold Zembaczyński, poseł Nowoczesnej, deklaruje, że dla jego partii najistotniejsze jest osiągnięcie efektu, który będzie zadowalający dla obywateli. – 69 procent społeczeństwa mówi "nie" dla tego sposobu zmian, ale prawie 80 procent mówi "tak" w ogóle dla zmian. To powinno dać do myślenia politykom - podkreśla i dodaje, że trzeba zmienić system, nie ludzi.

Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której mówiliśmy także o wyborze ławników i możliwości zgłoszenia kandydatów na sędziów KRS przez obywateli.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw 
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski 
Goście: Waldemar Buda (poseł Prawa i Sprawiedliwości), Ryszard Piotrowski (konstytucjonalista, Uniwersytet Warszawski), Marek Migalski (politolog, Uniwersytet Śląski), Witold Zembaczyński (poseł Nowoczesnej), Jan Grabiec (poseł Platformy Obywatelskiej), Bartłomiej Przymusiński (sędzia, rzecznik prasowy Stowarzyszenia Sędziów Polskich "Iustitia") 
Data emisji: 26.09.2017 
Godzina emisji: 12.07

gs/mk


Czytaj także

Jarosław Gowin: poprę weto prezydenckie bez względu na to, jak zachowa się reszta klubu

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2017 08:48
- Bez względu na to, jak zachowa się reszta klubu. W 2015 roku ustaliliśmy, że nasze uzgodnienia z kongresu zjednoczeniowego będziemy popierać wspólnie, natomiast we wszystkich innych sprawach każdy będzie głosował tak, jak uważa za dobre dla Polski - mówił na antenie radiowej Trójki wicepremier Jarosław Gowin. 
rozwiń zwiń