X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy kary dla posłów i senatorów należy zaostrzyć?

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2017 15:30
Niegdyś wypowiedzi agresywne, niegrzeczne czy wulgarne określało się mianem wypowiedzi nieparlamentarnych. Biorąc pod uwagę to, na jakie wypowiedzi pozwalają sobie posłowie, określenie sens utraciło.
Audio
  • Czy kary dla posłów i senatorów należy zaostrzyć? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Sejm
SejmFoto: DeZet/shutterstock.com/cc

Komisja Etyki Poselskiej chce zmian w regulaminie Sejmu i zaostrzenia kar dyscyplinarnych dla posłów. Co może zaboleć? Na przykład ograniczenie służbowych wyjazdów zagranicznych i kary finansowe.

– Chcemy, by język debaty był parlamentarny i życzliwy. Ma to w końcu służyć dobru Rzeczypospolitej. Kary może nie są surowe, ale mają być przede wszystkim karami honorowymi. Zaczynamy od kar najniższych, jak zwrócenie uwagi. Ludzie różnie reagują na ukaranie, ale mam nadzieję, że działa to na wyobraźnię posłów – opowiada o pracy Sejmowej Komisji Etyki jej członek, Zbigniew Sosnowski z PSL.

Pojawiają się jednak głosy krytykujące nie tylko kary dla posłów, ale również samą Sejmową Komisją Etyki. – Jestem przeciwniczką poselskiej buńczuczności i dodatkowo nie podoba mi się ta udawana skrucha. Posłowie, jak dzieci, szukają na siłę uzasadnień swoich działań – mówi prof. Beata Łaciak.

Jak na pytanie o kary dla posłów odpowiadali nasi eksperci? Jakiego zdania byli słuchacze? Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw 
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski 
Goście: Zbigniew Sosnowski (poseł, PSL, zastępca przewodniczącego Sejmowej Komisji Etyki), Paweł Grzelak (4P Research Mix), Włodzimierz Bernacki (poseł PiS z Sejmowej Komisji Etyki Poselskiej), prof. Adam Grzegorczyk (Wyższa Szkoła Promocji w Warszawie), prof. Maciej Mrozowski (Uniwersytet Humanistyczno Społeczny SWPS), prof. Beata Łaciak (Instytut Spraw Publicznych)
Data emisji: 10.10.2017 
Godzina emisji: 12.08

ml/ab


Czytaj także

Klauzula sumienia w aptece?

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2017 16:00
Stowarzyszenie Farmaceutów Katolickich Polski proponuje nowelizację prawa farmaceutycznego tak, by farmaceuta miał prawo do odmowy wydania leków.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy przeszkadzają mi reklamy w miastach i nie tylko?

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2017 14:00
Dwa lata temu weszła w życie ustawa krajobrazowa, dająca miastom duże możliwości we wprowadzaniu zasad dotyczących rozmieszczania reklam.
rozwiń zwiń