X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy badam się regularnie?

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2017 15:35
Na całym świecie rośnie zachorowalność na nowotwory, również u nas. W Polsce rak zabija 100 tysięcy osób rocznie, zdecydowana większość to ofiary nowotworów złośliwych.
Audio
  • Czy badam się regularnie? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: gpointstudio/Shutterstock

Jednocześnie jesteśmy największym beneficjentem funduszy w całej Unii przeznaczanych na opiekę zdrowotną i profilaktykę. Czy potrafimy mądrze te pieniądze wykorzystać? Nic nie zastąpi naszej troski o własne zdrowie, stąd pytanie zawarte w tytule.

– Próbujemy wchodzić ze środkami unijnymi w obszary, gdzie dotychczas profilaktyka nie była prowadzona. Dlatego wdrażany jest program profilaktyki nowotworów głowy i szyi, który do tej pory nie mógł być realizowany ze środków krajowych – mówi Krzysztof Górski z Ministerstwa Zdrowia. Wczesne wykrycie nowotworu głowy daje 90% szans na wyleczenie. Niestety, w Polsce umiera połowa chorych. – Problem leży w zaniedbaniach edukacji prozdrowotnej. Pacjenci często nie wiedzą jak odczytywać sygnały, które wysyłają ich organizmy – dodaje Krzysztof Górski.

Wojciech Wiśniewski z Fundacji Onkologicznej Alivia krytykuje obecną metodykę. – Potrzebujemy systemu, który pozwoli nam sprawdzać co mamy za pieniądze przeznaczane na walkę z nowotworami. To nie może tak wyglądać, że istnieje mechanizm, w który wrzucamy pieniądze i nie wiadomo co się z nimi dzieje ani co z tego mamy – podkreśla.

Jak na pytanie o profilaktykę nowotworową odpowiadali nasi eksperci? Jakie uwagi mieli nasi słuchacze? Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw 
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski 
Goście: Krzysztof Górski (zastępca dyrektora departamentu Funduszy Europejskich i e-Zdrowia w Ministerstwie Zdrowia), Dorota Ząbek (szefowa Radomskiego Centrum Onkologii), Beata Wach (fundacja Rak'n'Roll), Wojciech Wiśniewski (rzecznik prasowy Fundacji Onkologicznej Alivia), Ewa Grabiec-Raczak (Stowarzyszenie Amazonki Warszawa-Centrum), Stanisław Maćkowiak (Federacja Pacjentów Polskich)
Data emisji: 11.10.2017 
Godzina emisji: 12.08

ml/ab


Czytaj także

Czy należy opodatkować niezdrowe jedzenie i napoje?

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2017 15:00
Trwają prace nad wprowadzeniem nowego podatku. Specjalną daniną obłożone będzie tzw. śmieciowe jedzenie oraz słodkie, zawierające dużo cukru napoje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy warto przyjmować szczepionkę antygrypową?

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2017 13:30
Do Polski dotrze niebawem z Australii zmutowany wirus grypy. Może wywołać groźne następstwa. W Australii zachorowało już ponad 140 tysięcy osób, a choroba zaczyna tam zbierać śmiertelne żniwo.
rozwiń zwiń