Czy warto poprawiać ustawę frankową?

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2017 16:00
W piątek w Sejmie odbyło się pierwsze czytanie prezydenckiego projektu ustawy, która miała pomóc frankowiczom. Dokument, na który czeka wiele osób z kredytami we frankach, nie jest oceniany jednoznacznie.
Audio
  • Czy warto poprawiać ustawę frankową? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Avigator Thailand/Shutterstock.com

Mimo krytyki niektórych grup, dokument został skierowany do prac w komisji. Tymczasem narzuca się pytanie o to, czy powinno się kontynuować prace nad prawem, które wywołuje jakiekolwiek kontrowersje.

Arkadiusz Szcześniak, prezes stowarzyszenia SBB, ocenia obecną sytuację krytycznie. – Ostatnie tygodnie potwierdzają, że niektóre sprawy kończą się po pierwszym posiedzeniu sądu. Widzimy jak sądy podchodzą do tych umów i można powiedzieć, że blisko 90% jest uznawana za niezgodną z prawem. Wiedza posłów we wszystkich klubach na ten temat jest mała – zauważa.

– Ta sytuacja to nie powinna być indywidualną sprawą prezydenta. To powinna być sprawa całej klasy politycznej: prezydenta, opozycji, partii rządzącej. Ma ona potężne konsekwencje i prędzej czy później stawimy im czoła. Przyszłość jest niejasna, dawno powinno się to załatwić, ale widać opór części polityków – odpowiada poseł PiS Janusz Szewczak.

Jakie aspekty proponowanej ustawy omawiali nasi eksperci? Co proponowali słuchacze? Tego można się dowiedzieć z nagrania audycji. Zapraszamy do słuchania.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw 
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski 
Goście: Arkadiusz Szcześniak (prezes stowarzyszenia Stop Bankowemu Bezprawiu), dr Janusz Grobicki (Centrum im. Adama Smitha), Roman Przasnyski (główny analityk Gerda Broker), Janusz Szewczak (poseł PiS, zastępca przewodniczącego Sejmowej Komisji Finansów Publicznych), Łukasz Piechowiak (prezes fundacji Krakowskie Przedmieście), dr Andrzej Fesnak (doradca finansowy)
Data emisji: 16.10.2017 
Godzina emisji: 12.08

ml/ab


Zobacz także

Czytaj także

Rozsypywanie prochów. Za czy przeciw?

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2017 13:00
Ministerstwo Zdrowia i Główny Inspektorat Sanitarny proponują zmiany w ustawie o cmentarzach i chowaniu zmarłych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy warto przyjmować szczepionkę antygrypową?

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2017 13:30
Do Polski dotrze niebawem z Australii zmutowany wirus grypy. Może wywołać groźne następstwa. W Australii zachorowało już ponad 140 tysięcy osób, a choroba zaczyna tam zbierać śmiertelne żniwo.
rozwiń zwiń