Czy Prawo i Sprawiedliwość ma z kim przegrać wybory?

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2017 14:30
Nie milkną komentarze po niedawnej konwencji Platformy Obywatelskiej i przemówieniu programowym Grzegorza Schetyny. "Totalna propozycja" – to nowe hasło PO.
Audio
  • Czy PiS ma z kim przegrać wybory? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Wystąpienie przewodniczącego Platformy Obywatelskiej Grzegorza Schetyny podczas konwencji Platformy Obywatelskiej
Wystąpienie przewodniczącego Platformy Obywatelskiej Grzegorza Schetyny podczas konwencji Platformy ObywatelskiejFoto: PAP/Grzegorz Michałowski

"To nowe otwarcie i szansa na dobry wynik w wyborach samorządowych"  padają komentarze. Nie brakuje też głosów sceptycznych: "to program na przegrane wybory".

Tomasz Lenz z PO odpowiada na pytanie postawione w audycji. – Proszę pamiętać, że na PiS zagłosowało ponad 30% Polaków, ale na Platformę 25%. To znaczy, że 1/4 obywateli uważała wtedy, że ta polityka nie jest zła, że w kraju jest dobrze. Pamiętajmy w tym miejscu, że nasz obecny program jest przygotowany właśnie pod zbliżające się wybory samorządowe, więc tu nic nie jest jeszcze pewne – mówi poseł.

– PiS ma z kim przegrać, bo partia, która tak twierdzi, już jest przegrana. Na pewno to nie PO wygra. To, z kim może przegrać Prawo i Sprawiedliwość, to my sami. Jeśli pokłócimy się w Obozie Zjednoczonej Prawicy, jeśli przestaniemy słuchać ludzi – odpowiada poseł Marcin Horała z PiS.

Jak oceniali nasi eksperci? Co proponowali słuchacze? Tego można się dowiedzieć z dołączonego nagrania. Zapraszamy do słuchania.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Tomasz Lenz (poseł, wiceprzewodniczący PO), prof. Adam Grzegorczyk (Wyższa Szkoła Promocji w Warszawie), Jacek Wilk (Kukiz'15), Marcin Horała (poseł PiS), dr Olgierd Annusewicz (Ośrodek Analiz Politologicznych UW), dr Maciej Mrozowski (SWPS)
Data emisji: 24.10.2017
Godzina emisji: 12.07

ml/ab

Czytaj także

Czy kary dla posłów i senatorów należy zaostrzyć?

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2017 15:30
Niegdyś wypowiedzi agresywne, niegrzeczne czy wulgarne określało się mianem wypowiedzi nieparlamentarnych. Biorąc pod uwagę to, na jakie wypowiedzi pozwalają sobie posłowie, określenie sens utraciło.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy ograniczenie handlu w niedziele jest nam potrzebne?

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2017 16:00
W Sejmie trwają prace nad projektem ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni.
rozwiń zwiń