X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy przeniesienie pomnika papieża do Polski to dobry pomysł?

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2017 13:57
Nie ustaje dyskusja o pomniku Jana Pawła II znajdującego się w Ploërmel w Bretanii. Zgodnie z decyzją francuskiej Rady Stanu, krzyż wieńczący pomnik ma zostać usunięty.
Audio
  • Czy przeniesienie pomnika papieża do Polski to dobry pomysł? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Pomnik Jana Pawła II wPlormel
Pomnik Jana Pawła II w PloërmelFoto: Bruno Perrel/PAP

Władze w Ploërmel otrzymały na to pół roku. Jeśli tego nie zrobią, będą musiały zlikwidować cały pomnik. W miasteczku powstało stowarzyszenie "Nie dotykaj mojego papieża", a w Polsce Sochaczew zadeklarował chęć przyjęcia pomnika.

W dyskusji pojawił się głos prosto z Francji. – Sporym utrudnieniem w całym tym sporze jest fakt, że pierwotnie na pomnik składała się jedynie figura papieża. Dopiero później, na zlecenie mera Ploërmel zostały dodane łuk i krzyż, które z samym pomnikiem nie mają nic wspólnego. Stowarzyszenie "Nie dotykaj mojego papieża" planuje wykupić ziemię, na której stoi pomnik i wydaje się, że to jest najlepsze rozwiązanie – komentuje Michel Viatteau, korespondent AFP w Polsce.

Maciej Małecki, były przewodniczący rady miejskiej w Sochaczewie krytycznie odniósł się do decyzji sądu w Bretanii. – Francja idzie bardzo złą drogą i zaprzecza wartościom, na których zbudowano Unię Europejską. Francuskie prawo dyskryminuje chrześcijan, a wobec muzułmanów jest bardzo pobłażliwe. Próba wycięcia krzyża, symbolu, na którym wyrosła Europa, na którym wyrosła Francja – chyba nie trzeba kolejnych argumentów. Doświadczyliśmy tego w Polsce, sam Karol Wojtyła tego doświadczył, a przykładem może tu być próba usunięcia krzyża z Nowej Huty – mówi były radny.

Jak oceniali nasi eksperci? Co proponowali słuchacze? Tego można dowiedzieć się z dołączonego nagrania. Zapraszamy do słuchania.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Michel Viatteau (korespondent AFP w Polsce), Jacek Wasilewski (medioznawca), Halina Bortnowska (publicystka), Maciej Małecki (podsekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, były przewodniczący rady miejskiej w Sochaczewie), dr Kazimierz Kik (politolog), Marcin Bogucki (socjolog, kulturoznawca)
Data emisji: 02.11.2017 
Godzina emisji: 12.07

ml/ab

Czytaj także

Czy złagodzić zasady wydawania pozwoleń na broń?

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2017 14:00
Posłowie Kukiz'15 przygotowali projekt nowelizacji ustawy o broni i amunicji. Projekt zakłada złagodzenie zasad przyznawania pozwoleń i odebranie policji uprawnień do wydawania pozwoleń i przeprowadzania egzaminów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy myślę o wyjeździe z Polski?

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2017 13:00
Nie udało się to poprzedniej władzy, nie udaje się i tej. Chodzi o przekonanie Polaków nie tylko do powrotu z emigracji, ale i do pozostania w naszym kraju.
rozwiń zwiń