X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy jesteśmy przygotowani do walki ze skutkami zmian klimatu?

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2017 16:00
Czy pamiętają Państwo jeszcze, jak wygląda zima? Nie taka, jaką mamy teraz, tylko prawdziwa, z dużą ilością śniegu i ujemnymi temperaturami przez dwa miesiące?
Audio
  • Czy jesteśmy przygotowani do walki ze skutkami zmian klimatu? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Topiący się lodowiec (zdjęcie ilustracyjne)
Topiący się lodowiec (zdjęcie ilustracyjne)Foto: shutterstock

Skutków zmian klimatycznych doświadczamy już od lat, ale w ostatnich czasach częstotliwość występowania różnych katastrof naturalnych i ekstremalnych zjawisk pogodowych znacząco się zwiększyła.

Prof. Zbigniew Karaczun mówił o prawdopodobnych scenariuszach na przyszłość. – W modelach matematycznych, które prognozują, jak będzie wyglądała przyszłość, są oczywiście błędy. Za dużo jest w nich zmiennych i niewiadomych. Jednak z pewnością wskazują one jedno: wzrośnie liczba ekstremalnych wydarzeń pogodowych. Zmiany te będą miały bardzo poważne skutki dla nas i środowiska naturalnego – informuje.

– Potrzebne są duże nakłady pieniężne, aby globalnie i na dużą skalę oszczędzać energię i ograniczać emisję CO2. Równie istotne jest to, co robi każdy z nas z osobna. Musimy inwestować w nowoczesne systemy grzewcze, prawidłowo korzystać z energii w domu, wybierać odpowiednie środki transportu – dodaje dr inż. Krystian Szczepański.

Jak zmiany klimatu oceniali nasi eksperci? Co proponowali słuchacze? Odpowiedzi na m.in. te pytania znajdą Państwo w nagraniu. Zapraszamy do wysłuchania audycji. 

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: dr inż. Krystian Szczepański (dyrektor Instytutu Ochrony Środowiska  Państwowego Instytutu Badawczego), Marek Jankowiak (rzecznik Miejskich Wodociągów i Kanalizacji w Bydgoszczy), Radosław Gawlik (prezes Stowarzyszenia Ekologicznego EKO-UNIA), prof. Zbigniew Karaczun (sozolog, ekspert Koalicji Klimatycznej), Piotr Tryjanowski (ekspert w Instytucie Sobieskiego), Sławomir Brzózek (prezes zarządu Fundacji "Nasza Ziemia")
Data emisji: 8.11.2017 
Godzina emisji: 12.07

ml/iwo


Czytaj także

Susze, powodzie, upały. Grozi nam nagła zmiana klimatu?

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2015 03:51
- Obecnie wchodzimy w okres nagłej zmiany klimatu, a to oznacza wykładniczy wzrost temperatur z dekady na dekadę. Chodzi o zmiany, które narastają coraz szybciej - mówi biolog dr Guy McPherson.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polacy będą (i chcą) płacić za foliowe reklamówki

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2017 20:00
Obywatel Unii wykorzystuje rocznie 198 toreb foliowych. Statystyczny Niemiec zużywa ich 98, Fin – 5, a Duńczyk – 4. Polacy są pod tym względem w czołówce. Nasz przeciętny krajan zużywa w ciągu roku 466 jednorazowych reklamówek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Umowy śmieciowe pod lupą. Czy ściąganie składek z przeszłości jest w porządku?

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2017 15:00
Rząd wytoczył wojnę tzw. śmieciówkom – nie tylko stopniowo zaostrza przepisy, ale także kwestionuje umowy nawet wiele lat wstecz.
rozwiń zwiń