X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy mamy obowiązek zająć się słabszymi?

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2017 17:00
Osoby zagrożone wykluczeniem bądź wykluczone społecznie mogą liczyć na wsparcie finansowe w ramach programu europejskiego "Wiedza. Edukacja. Rozwój".
Audio
  • Czy mamy obowiązek zająć się słabszymi? (Za a nawet przeciw/Trójka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: bluedog studio/Shutterstock.com

To m.in. osoby niepełnosprawne, niesamodzielne, bezdomne, długotrwale bezrobotne, ale także rodziny z dzieckiem z niepełnosprawnością. Specjalne działania mają pomóc im w zmianie sytuacji życiowej


zakaz 1200.jpg
Czy nasze państwo jest nadopiekuńcze?

– Zarówno w Polsce, jak i w Unii Europejskiej, został wyznaczony cel, aby do 2020 roku zmniejszyć o 20 milionów liczbę osób, które żyją w ubóstwie. Oczywiście, przyczyny tej biedy mogą być bardzo różne. Każde państwo samo określa strategię pomocy najuboższym, po pierwsze trafienia do tych osób, a po drugie - zakresu wsparcia oferowanego takim osobom dzięki funduszom unijnym. W Polsce mamy kilka programów, takich jak aktywizacja społeczno-zatrudnieniowa czy pomoc osobom pozbawionych podstawowych usług społecznych – mówi Piotr Krasuski, dyrektor departamentu Europejskiego Funduszu w Ministerstwie Rozwoju.


seniorzy finanse 1200.jpg
Kto chętnie przejdzie wcześniej na emeryturę?

– Według badań mamy ok. 5 milionów osób niepełnosprawnych, a w świetle prawa, czyli posiadania odpowiednich dokumentów poświadczający niepełnosprawność, jest ich ponad 3 miliony. Prowadzone są badania, wykonywane przez GUS, które mówią, że zatrudnionych jest 524 tysiące osób niepełnosprawnych. Ważnym aspektem jest ich wykształcenie. Często niestety, zwłaszcza na terenach wiejskich, ludzie ci nie mają w wieku dorosłym wykształcenia wyższego niż gimnazjalne. Chodzi o 33 proc. badanych. Tu właśnie jest wiele do zrobienia, aby przynajmniej część z nich zdobyła wykształcenie zawodowe – podsumowuje Mirosław Przewoźnik, dyrektora Biura Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych.

Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której wypowiadają się przedstawiciele instytucji pozarządowych i eksperci. Można też usłyszeć głosy słuchaczy przedstawiających swoje zdanie na temat pomocy najbiedniejszym.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Piotr Krasuski (dyrektor departamentu Europejskiego Funduszu w Ministerstwie Rozwoju), Joanna Wardzińska (wiceszefowa funduszu ES TISE), Mirosław Sobolewski (członek Stowarzyszenia Opiekunów Osób Niepełnosprawnych "STOP wykluczeniom"), Mirosław Przewoźnik (dyrektora Biura Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych), Piotr Pawłowski (prezes Fundacji Integracja)
Data emisji: 7.12.2017 
Godzina emisji:
 12.09

ml/mk


Czytaj także

Protest rezydentów. Czy ich oczekiwania są zrozumiałe?

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2017 17:00
Ponad 3 tysiące młodych lekarzy od stycznia przyszłego roku będzie pracować maksymalnie 48 godzin tygodniowo. Co to oznacza? Że za chwilę w szpitalach zabraknie lekarzy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy radzimy sobie z cyberprzemocą?

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2017 13:00
Według badań Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie jedna czwarta piętnastolatków doświadczyła cyberprzemocy.
rozwiń zwiń