X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy zmiana na stanowisku premiera to dobra zmiana?

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2017 13:00
Dlaczego w obozie rządzącym zdecydowano się na zmianę szefa rządu? Czy Mateusz Morawiecki będzie lepszym premierem niż Beata Szydło? Pytał o to Kuba Strzyczkowski w audycji "Za, a nawet przeciw".
Audio
  • Czy zmiana na stanowisku premiera to dobra zmiana? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Desygnacja premiera Mateusza Morawieckiego
Desygnacja premiera Mateusza MorawieckiegoFoto: PAP/Paweł Supernak

Pytanie o potrzebę zmiany zadaliśmy w Trójce medioznawom, obserwatorom życia politycznego, przedstawicielom instytucji publicznych, wykładowcom i posłom.

– Drużyna wychodzi na drugą połowę meczu. W piłce bywa tak, że pomocnika wysuwa się czasem na pozycję napastnika, a dotychczasowy napastnik zostaje cofnięty i staję się ofensywnym pomocnikiem. Zdarza się, że na boisko wchodzą rezerwowi. U nas nikt nie schodzi z boiska – mówił podczas audycji poseł partii rządzącej Marcin Horała.

Przedstawiciel największej partii opozycyjnej Grzegorz Furgo zaznaczył, że zmiana na stanowisku premiera "była spodziewana i czytelna". – Wchodzimy w kalendarz wyborczy (…) i Jarosław Kaczyński potrzebuje nowego człowieka. Teraz przede wszystkim będziemy obserwować coś, co już kiedyś widzieliśmy: Jarosław Kaczyński okaże się dobry i jowialny. Bardzo się wyciszy, a nawet schowa. Wszystko przez to, że zbliżają się wybory. To taktyka stosowana już wcześniej – podkreślił poseł PO.

Czego prezes PiS oczekuje od nowego szefa rządu? Dlaczego Jarosław Kaczyński nie objął funkcji premiera? Jaką "karkołomną misję" ma do wykonania Mateusz Morawiecki? Na te pytania odpowiadali przedstawiciele dwóch największych polskich formacji politycznych.

Na antenie wypowiadali się także nasi słuchacze, którzy po raz pierwszy od dawna, okazali się wyjątkowo podzieleni, na co wskazują też wyniki przeprowadzonej w trakcie audycji sondy.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Marcin Horała (poseł PiS), Grzegorz Furgo (poseł PO), Kazimierz Kik (politolog), dr Olgierd Annusewicz (zastępca dyrektora Ośrodka Analiz Politologicznych UW) Dominik Owczarek (p.o. kierownika Programu "Społeczeństwo i Demokracja" w Instytucie Spraw Publicznych), dr hab. Maciej Mrozowski (medioznawca, wykładowca Uniwersytetu Humanistyczno-Społecznego SWPS) 
Data emisji: 11.12.2017 
Godzina emisji:
 12.09

iwo/mk

 

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

Czytaj także

Jakim premierem może być Mateusz Morawiecki?

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2017 09:28
W czwartek Komitet Polityczny Prawa i Sprawiedliwości przyjął rezygnację Beaty Szydło z funkcji premiera i jednocześnie wysunął kandydaturę na szefa rządu dotychczasowego wicepremiera Mateusz Morawieckiego.
rozwiń zwiń