X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy nad ustawami o KRS i SN należałoby dłużej popracować?

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2017 15:00
W Senacie debata nad ustawami o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym. Przed Senatem demonstracje.
Audio
  • Czy nad ustawami o KRS i SN należałoby dłużej popracować? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Prezes Izby Karnej Sądu Najwyższego Stanisław Zabłocki (L) przemawia w Senacie, 14.12.2017. Senat wznowił debatę nad nową ustawą o Sądzie Najwyższym, autorstwa prezydenta Andrzeja Dudy.
Prezes Izby Karnej Sądu Najwyższego Stanisław Zabłocki (L) przemawia w Senacie, 14.12.2017. Senat wznowił debatę nad nową ustawą o Sądzie Najwyższym, autorstwa prezydenta Andrzeja Dudy. Foto: PAP/Leszek Szymański

Według profesora Adama Strzembosza obie ustawy są niezgodne z konstytucją. Wątpliwości ma również Ministerstwo Sprawiedliwości, które obawia się, jak zadziała skarga nadzwyczajna i czy warto upierać się przy skróceniu kadencji Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego.


duda morawiecki PAP 1200.jpg
Czy zmiana na stanowisku premiera to dobra zmiana?

– Tworząc przy Okrągłym Stole dotychczasowy kształt przepisów o wyborze sędziów, kierowaliśmy się doświadczeniami z PRL, kiedy to ówczesne władze próbowały wpływać na orzecznictwo sądowe. Chcieliśmy temu przeciwdziałać. Kontrola nad sądami jest instancyjna, nie powinno być nadzoru polityków nad sędziami – mówi prof. Adam Strzembosz.

– Stare przysłowie mówi: "pośpiech jest potrzebny tylko przy łapaniu pcheł". W tak ważnych sprawach jak sądownictwo absolutnie nie można się spieszyć. Z drugiej jednak strony, będąc obiektywnym, nie było w przypadku ustaw o KRS i SN pośpiechu. Prace nabrały tempa teraz, i w Senacie idzie to chyba za szybko – analizuje prof. Piotr Kruszyński.

Na antenie wypowiadali się także inni eksperci oraz nasi słuchacze. Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: prof. Adam Strzembosz (sędzia, I prezes Sądu Najwyższego), prof. Adam Grzegorczyk (wykładowca, Wyższa Szkoła Promocji w Warszawie), Paweł Grzelak (pracownik 4P research mix), prof. Piotr Kruszyński (karnista), dr Kazimierz Kik (politolog), Filip Pazderski (analityk Instytutu Spraw Publicznych)
Data emisji: 14.12.2017 
Godzina emisji:
 12.09

ml/gs


Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:
 

Czytaj także

Nowa ordynacja w wyborach samorządowych?

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2017 15:30
Prawo i Sprawiedliwość złożyło w Sejmie projekt nowej ordynacji do wyborów samorządowych. Według polityków ma ona zachęcić Polaków do udziału w wyborach, zwiększyć ich przejrzystość i zapewnić prawa opozycji.
rozwiń zwiń