X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy to był dobry dla nas rok?

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2017 13:00
Wyniki naszej gospodarki zaskakują nawet sceptyków. Znaczny wzrost eksportu, produkcji przemysłowej, wzrost konsumpcji. W efekcie trwały, dobry wzrost PKB. Z drugiej strony uruchomienie artykułu 7. traktatu o Unii Europejskiej i złe relacje Polski z Unią.
Audio
  • Czy to był dobry dla nas rok? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Konstanttin/Shutterstock.com

Na tle pozytywnych danych dotyczących gospodarki negatywnie wyróżnia się poziom inwestycji, które rok do roku wzrosły zaledwie o 3,3 proc. – Ma to związek nie z sytuacją ekonomiczną, a brakiem stabilności komunikacyjnej rządu – mówi Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. Dodaje, że "rząd powinien zdecydowanie rzadziej korzystać z różnego rodzaju zapowiedzi, których nie zamierza realizować" i podkreśla, iż zmiany prawne dotyczące biznesu idą w dobrym kierunku, jednak w zbyt wolnym tempie, a "złą wiadomością jest kolejne odsuwanie w czasie ustawy o małej działalności gospodarczej". Gość Trójki akcentuje także, że "Polska jest w trudnej sytuacji demograficznej, bo w 2020 roku w kraju brakować będzie miliona rąk do pracy". – Polska musi mieć przemyślaną politykę osiedlania się emigrantów, głównie dotyczącą tych, którzy ciężko pracują, czyli Ukraińców, Białorusinów i Wietnamczyków – przekonuje ekspert.

Z kolei dr Renata Mieńkowska-Norkiene z Instytutu Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego podkreśla, że uruchomienie procedury związanej z artykułem 7. traktatu o Unii Europejskiej to "cios wizerunkowy dla Polski”, a trzeba pamiętać, że "stoimy u progu negocjacji dotyczących kolejnej wieloletniej perspektywy finansowej Unii Europejskiej". Rozmówczyni Kuby Strzyczkowskiego dodaje, że jeśli chodzi o spór naszego kraju ze Wspólnotą, to "Polacy często nie rozumieją ceny, jaką może przyjść nam za to zapłacić". W audycji ekspertka porównuje również unijną sytuację oraz pozycję Polski i Węgier, wyjaśnia także, dlaczego przeciwstawianie się Brukseli nie szkodzi, a wręcz pomaga partiom rządzącym w obu wspomnianych krajach.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji, w której nie zabrakło również wątków dotyczących kwestii uchodźców czy Puszczy Białowieskiej.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Cezary Kaźmierczak (Związek Przedsiębiorców i Pracodawców), dr Renata Mieńkowska-Norkiene (Instytut Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego), Andrzej Faliński (Forum Dialogu Gospodarczego), Jeremi Mordasewicz (Konfederacja Lewiatan), dr Kazimierz Kik (politolog), Agnieszka Łada (Instytut Spraw Publicznych)
Data emisji: 27.12.2017 
Godzina emisji: 12.07

mk/gs

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:


Czytaj także

Czy zmiana na stanowisku premiera to dobra zmiana?

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2017 13:00
Dlaczego w obozie rządzącym zdecydowano się na zmianę szefa rządu? Czy Mateusz Morawiecki będzie lepszym premierem niż Beata Szydło? Pytał o to Kuba Strzyczkowski w audycji "Za, a nawet przeciw".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak usprawnić prowadzenie działalności gospodarczej?

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2017 17:00
Po exposé premiera Mateusza Morawieckiego wiemy, jakie są jego plany. Ale nie wiemy co zostanie zrealizowane skutecznie i kiedy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy nad ustawami o KRS i SN należałoby dłużej popracować?

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2017 15:00
W Senacie debata nad ustawami o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym. Przed Senatem demonstracje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy rząd powinien dążyć do kompromisu z Unią?

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2017 16:30
Na 20 grudnia planowana jest debata unijnych komisarzy na temat przyjmowania w Polsce nowych ustaw o sądownictwie. Ponoć decyzja o uruchomieniu słynnego art. 7 Traktatu o Unii Europejskiej jest przesądzona.
rozwiń zwiń