Czy lubię swoją pracę?

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2018 14:27
Według różnych sondaży, nawet jedna trzecia z nas nie lubi swojej pracy. Dlaczego "do roboty" idziemy jak na ścięcie?
Audio
  • Czy lubię swoją pracę? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Jak podkreśla dr Barbara Zych, prezes Employer Branding Institute, szczęście w pracy opłaca się wszystkim, zarówno pracownikom, jak i pracodawcom. – Z badań wynika, że osoby, które są szczęśliwe, zarabiają więcej, średnio o 36 proc., i żyją dłużej – mówi gość Trójki.

Jaki wpływ na nasze zadowolenie z pracy mają pieniądze? – One są ważne, ale to nie jest tak, że pracujemy tylko dla pieniędzy – zaznacza Krzysztof Kosy, psycholog biznesu. Dodaje, że na dłuższą metę bardzo ważne są też inne czynniki, takiej jak relacja z szefem czy atmosfera.

Według gości radiowej Trójki warto zastanowić się nad tym, co nam się tak naprawdę w naszej pracy podoba, a co nie. Następnie trzeba spróbować zmienić to, co nam nie odpowiada. Jeśli nie będziemy w stanie – nie powinniśmy się obawiać zmiany pracy.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji, w której wypowiadają się również inni eksperci. Swoje zdanie na temat zadowolenia z pracy wyrażają także słuchacze.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: dr Barbara Zych (prezes Employer Branding Institute), Krzysztof Kosy (psycholog biznesu), Krzysztof Skiba (muzyk), Marcin Bogucki (socjolog), Marcin Daniec (satyryk), Rajmund Nierychło (Stowarzyszenie Międzynarodowych Przewoźników Transportu Samochodowego)
Data emisji: 4.01.2018
Godzina emisji: 12.07

kk/mk

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

Czytaj także

Czy to był dobry dla nas rok?

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2017 13:00
Wyniki naszej gospodarki zaskakują nawet sceptyków. Znaczny wzrost eksportu, produkcji przemysłowej, wzrost konsumpcji. W efekcie trwały, dobry wzrost PKB. Z drugiej strony uruchomienie artykułu 7. traktatu o Unii Europejskiej i złe relacje Polski z Unią.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy powinniśmy płacić wyższą składkę zdrowotną?

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2018 13:00
Lekarze nadal wypowiadają klauzulę opt-out, która umożliwia pracę powyżej 48 godzin tygodniowo i dyżurowanie dłużej. Wiele szpitali pracuje w trybie awaryjnym.
rozwiń zwiń