X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy przez pryzmat poszczególnych polityków oceniamy całą partię?

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2018 15:40
Gigantyczne łapówki i powoływanie się na wpływy. Prokuratura chce postawić zarzuty senatorowi Stanisławowi Kogutowi z PiS. Czy te zarzuty odbijają się na wizerunku partii? 
Audio
  • Czy przez pryzmat poszczególnych polityków oceniam całą partię? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Panthermedia

CBA zarzuca sekretarzowi generalnemu PO Stanisławowi Gawłowskiemu przyjęcie co najmniej 200 tysięcy łapówki. Śledztwo toczy się od 2013 roku. Ligia Krajewska, była posłanka PO, jest podejrzana o przywłaszczenie 320 tysięcy z kasy Fundacji Szkoły Społecznej. Sądy rozstrzygną, czy zarzuty mają podstawy.

– Najczęściej bardzo trudno przebijają się informacje dotyczące tego, że nie potwierdziły się zarzuty, niż o tym, że wobec kogoś istnieją jakieś podejrzenia. To jest problem nie tylko medialny, ale i opinii publicznej. Społeczeństwo nie jest dość dojrzałe, żeby zwracać uwagę na kwestię zanegowania zarzutów wobec konkretnego polityka – twierdzi dr Renata Mieńkowska-Norkiene z Instytutu Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego.

– Polacy są przyzwyczajeni do założenia, że polityk ma jakieś ciemne interesy. Nie jest to dobra sytuacja – zaznacza Wojciech Przybylski, prezes fundacji Res Publica Nowa. 

Co jeszcze wpływa na ocenę wizerunku danej partii? Czy Polakom jest łatwo zapomnieć o konkretnych błędach polityków? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której oprócz zaproszonych gości, swoje zdanie wyrazili słuchacze. 

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: dr Renata Mieńkowska-Norkiene (Instytut Nauk Politycznych, Uniwersytet Warszawski), prof. Adam Grzegorczyk (Wyższa Szkoła Promocji w Warszawie), dr Sergiusz Trzeciak (ekspert ds. Public Relations), Wojciech Przybylski (prezes fundacji Res Publica Nowa), Wiesław Gałązka (Dolnośląska Szkoła Wyższa), Olgierd Annusewicz (Ośrodek Analiz Politologicznych, Uniwersytet Warszawski) 
Data emisji: 9.01.2018
Godzina emisji: 12.07

kw

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

Czytaj także

Czy myśliwi mają zbyt dużo praw?

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2018 14:00
Za nami nowelizacja ustawy, która wprowadza kary dla osób utrudniających myśliwym polowania, nawet jeśli myśliwi strzelają na czyjejś prywatnej działce.
rozwiń zwiń