X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy zmiany w obowiązującej ustawie ws. aborcji są potrzebne?

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2018 16:15
Sejm zdecydował o skierowaniu do dalszych prac propozycji przygotowanej przez Komitet Obywatelski #ZatrzymajAborcję, wprowadzającej zakaz tzw. aborcji eugenicznej. Jednocześnie odrzucono, w pierwszym czytaniu, obywatelski projekt komitetu "Ratujmy Kobiety 2017", który zakładał liberalizację obowiązujących przepisów w sprawie aborcji.
Audio
  • Czy zmiany w obowiązującej ustawie w zakresie aborcji są potrzebne? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Summer Photographer/shutterstock.com

W myśl obecnie obowiązującej ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży, aborcji można dokonywać, gdy ciąża stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia kobiety, jest duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu lub gdy ciąża powstała w wyniku czynu zabronionego, a więc gwałtu lub kazirodztwa.

– W moim przekonaniu obecnie obowiązujący kompromis jest po prostu fikcją. Wystarczy spojrzeć na to, co się dzieje w części wschodniej Polski, np. na Podkarpaciu żadna przychodnia, żaden szpital nie dokona aborcji w tych trzech przypadkach, które są rzekomo wynegocjowane w ramach kompromisu, ponieważ lekarze powołują się na klauzulę sumienia – wskazał Dariusz Joński z Inicjatywy Polskiej, Komitetu "Ratujmy Kobiety". – Chcemy, aby kobiety miały możliwość decydowania o sobie – podkreślił.

– Nasz projekt jest bardzo krótki, polega na usunięciu jednego punktu z obecnie obowiązującej ustawy, ale nie rozmawiamy o jednym zdaniu, a o tysiącu ludzi rocznie. Usunięcie tego przepisu pozwoli tych ludzi uratować – zaznaczyła Kaja Godek z Fundacji Życie i Rodzina oraz Inicjatywy #ZatrzymajAborcję. – Ochrona życia ludzi jest postulatem słusznym, a zabijanie ludzi nie. Liczba podpisów pod projektem świadczy o tym, że Polska jest gotowa na wprowadzenie tej ustawy i Polacy tej ustawy chcą – powiedziała.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji, w której wypowiadają się również inni eksperci. Swoje zdanie wyrażają także słuchacze.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Dariusz Joński (Inicjatywa Polska, Komitet "Ratujmy Kobiety"), Kaja Godek (Fundacja Życie i Rodzina, Inicjatywa #ZatrzymajAborcję), Patrycja Dołowy (działaczka społeczna), Mariusz Dzierżawski (Fundacja Pro – Prawo do życia), Anita Kucharska-Dziedzic (Stowarzyszenie BABA), Tomasz Terlikowski (publicysta)
Data emisji: 15.01.2018
Godzina emisji: 12.07

kk/mk


Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:


Czytaj także

Czy lubię swoją pracę?

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2018 14:27
Według różnych sondaży, nawet jedna trzecia z nas nie lubi swojej pracy. Dlaczego "do roboty" idziemy jak na ścięcie?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy donos to coś złego?

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2018 15:30
Nagroda pieniężna za donos np. organom ścigania nie jest u nas niczym nowym. Nowością jest nowelizacja ustawy o podatkach dochodowych, która powoduje, że od początku tego roku zniknął 20-procentowy podatek od donosu! Czy to ma być zachęta dla obywateli? 
rozwiń zwiń