X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy nad polityczną agresją można zapanować?

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2018 13:30
O atakach na biura poselskie słyszymy coraz częściej. Ofiarą jednego z nich padła posłanka .Nowoczesnej Kornelia Wróblewska. Niedawno jeden z marszów w Warszawie zakończył się atakiem na siedzibę Prawa i Sprawiedliwości.
Audio
  • Czy nad polityczną agresją można zapanować? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Sejmowa sala plenarna
Sejmowa sala plenarnaFoto: Wikimedia Commons/Katarzyna Czerwińska

O tym, co dzieje się w internecie wśród komentujących wydarzenia polityczne, obserwatorzy mówią krótko: "To bagno!". Co musi się stać byśmy, prowadząc spór polityczny, oprzytomnieli?

– Przed wejściem do studia zazwyczaj jesteśmy dla siebie bardzo mili. Kultura osobista jednak obowiązuje. Natomiast po włączeniu kamery to często wygląda zupełnie inaczej. Agresja pomiędzy politykami jest w tym momencie normą – mówi o spotkaniach z politykami podczas telewizyjnych nagrań Elżbieta Zielińska, posłanka Kukiz'15. Takie zachowania mogą wzbudzać agresję wśród społeczeństwa. Najczęściej widać ją wśród komentarzy w Internecie. – Ludzie zaczynają przekraczać granice słowne, a później są przekraczane w realnym życiu – dodaje posłanka.

– Proszę zobaczyć w jakich emocjach odbywają się kłótnie rodzinne, czy między kolegami z pracy, kiedy trafia jakiś sporny temat na dyskusję. To jest bardzo widoczny problem – mówi Arkadiusz Myrcha z Platformy Obywatelskiej. Poseł został również zapytany o ataki na biura poselskie, jak również o zniszczenie grobu rodzinnego posłanki Krystyny Pawłowicz. – To jest absolutnie karygodne – podkreślił Arkadiusz Myrcha. 

Czy istnieje szansa na złagodzenie takich sytuacji? Czy agresja polityczna ciągle rośnie? Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji. 

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Elżbieta Zielińska (posłanka Kukiz'15), Dominik Owczarek (Instytut Spraw Publicznych), Paweł Grzelak (politolog, 4P research mix), Arkadiusz Myrcha (Platforma Obywatelska), Anna Materska-Sosnowska (Instytut Nauk Politycznych, Uniwersytet Warszawski)
Data emisji: 22.01.2018
Godzina emisji: 12.08

kw/ml


Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:


Czytaj także

Czy żywność można mądrze zagospodarować?

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2017 17:00
Wielkie zakupy świąteczne już dawno rozpoczęte! Prezenty, świecidełka na choinkę i oczywiście zakupy spożywcze. Tony zakupów! Ponad miarę i niepotrzebnie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy można skutecznie walczyć ze smogiem?

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2017 13:00
W miniony poniedziałek wiele miast w Polsce było w czołówce miejsc o najbardziej zanieczyszczonym powietrzu na świecie!
rozwiń zwiń