X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy w budowie Muzułmańskiego Centrum Kultury widzę coś złego?

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2018 14:00
Arabia Saudyjska ma sfinansować budowę Muzułmańskiego Centrum Kultury i Edukacji w Białymstoku. – Inwestycja jest prezentem dla polskich Tatarów – tłumaczy mufti Tomasz Miśkiewicz, dodając, że Tatarzy od 600 lat żyją zgodnie i w harmonii w Polsce.
Audio
  • Czy w budowie Muzułmańskiego Centrum Kultury widzę coś złego? (Za a nawet przeciw/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Shevchenko Andrey

Innego zdania jest Bronisław Talkowski - były przewodniczący gminy wyznaniowej w Kruszynianach. – Nasza społeczność nie jest tak duża, by trzeba było czegoś więcej. Tym bardziej w czasach, gdy w Polsce silna jest ksenofobia – mówi. 

– Królestwo Arabii Saudyjskiej wspomaga pomoc humanitarną dla krajów objętych wojnami i zawsze wspierało Tatarów polskich, chociażby w finansowaniu pielgrzymek do Mekki. Centrum Kultury Muzułmańskiej w Białymstoku nie jest czymś nowym. Pomysł powstał w latach 90-tych. Królestwo Arabii Saudyjskiej chce wspomóc społeczność tatarską – zaznacza Tomasz Miśkiewicz, przewodniczący Najwyższego Kolegium Muzułmańskiego Związku Religijnego. Mufti wyjaśnia, że społeczeństwo nie musi obawiać się ekstremistów. Twierdzi, że Ci nie pojawią się w planowanym centrum. 

ISIS terroryzm terrorysta F 1200.jpg
Czy Polsce grożą ataki terrorystyczne? "Z najgorszym musimy się liczyć"

– Takie miejsca mogą być ośrodkami działań terrorystów. To możemy prześledzić po europejskich raportach dotyczących ośrodków kulturalnych sfinansowanych przez Arabię Saudyjską – mówi z kolei dr Wojciech Szewko, ekspert ds. bezpieczeństwa. 

Czy Muzułmańskie Centrum Kultury i Edukacji w końcu powstanie? Jakie zdanie na ten temat mają słuchacze? Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji. 

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Tomasz Miśkiewicz (mufti Muzułmańskiego Związku Religijnego w RP, przewodniczący Najwyższego Kolegium Muzułmańskiego Związku Religijnego), dr Aleksandra Gasztold (adiunkt w Katedrze Nauk o Bezpieczeństwie, Uniwersytet Warszawski), dr Łukasz Kister ( ekspert ds. bezpieczeństwa, Instytut Jagielloński) dr Wojciech Szewko (ekspert ds. bezpieczeństwa, Uniwersytet Warszawski), Hatif Janabi (pisarz, tłumacz, wykładowca w Katedrze Arabistyki i Islamistyki Wydziału Orientalistycznego, Uniwersytet Warszawski), dr Katarzyna Pisarska (dyrektor Europejskiej Akademii Dyplomacji)
Data emisji: 29.01.2018
Godzina emisji: 12.08

kw


Czytaj także

Czy religia jest dla mnie ważna?

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2018 13:10
Z badań Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego wynika, że w 2017 roku w liturgiach uczestniczyło 36,7 procent zobowiązanych. Czym jest to spowodowane? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy neonazizm w Polsce to problem marginalny?

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2018 14:00
W sobotę jedna z telewizyjnych stacji ujawniła wyniki dziennikarskiego śledztwa dotyczącego działalności niektórych polskich środowisk narodowych, m.in. Stowarzyszenia "Duma i Nowoczesność". " Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro wydał polecenie wszczęcia śledztwa w tej sprawie.
rozwiń zwiń