X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy zakazać reklamy alkoholu w mediach?

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2018 16:30
Ministerstwo Zdrowia proponuje skrócenie czasu reklamy piwa w radiu i telewizji. Obecnie browary mogą się reklamować od 20.00 do 6.00 rano. Po zmianach w ustawie o wychowaniu w trzeźwości od 23.00 do 6.00. Czy to cokolwiek zmieni?
Audio
  • Czy zakazać reklamy alkoholu w mediach? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shablon/Shutterstock

Czy taka zmiana ograniczy picie alkoholu wśród młodzieży? W Islandii, Norwegii, Francji, Danii, Szwajcarii, Szwecji i Finlandii obowiązuje zakaz reklamy alkoholu w telewizji. 


Leki dopalacze 1200.jpg
Kary za dopalacze. Czy należy je zaostrzyć?

– Już  w ustawie o wychowaniu w trzeźwości są pewne ograniczenia dotyczące zawartości reklam, ale de facto nie działają. Stoję na stanowisku, że rozwiązanie radykalne w tym wypadku zrobi swoje, bo jesteśmy społeczeństwem, w którym piwo, alkohol jest wszechobecny i jest czymś normalnym. Przez reklamy wychowujemy przyszłe pokolenia konsumentów alkoholu - mówił Krzysztof Brzózka, dyrektor Państwowej Agencji Rozwiązywanie Problemów Alkoholowych. 

– Reklama piwa to środek konkurencji między producentami. Polski rynek piwa bardzo się rozwinął w ostatnich latach, jest już ponad 200 browarów różnej wielkości, jest dużo gatunków piwa, nowości, dużo piw smakowych, bezalkoholowych. To wszystko są produkty wymagające wsparcia marketingowego - argumentował Bartłomiej Morzycki, dyrektor generalny Związku Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego. 

dzieci_komórki_1200.jpg
Zakaz używania telefonów komórkowych w szkołach?

Czy jest szansa na skuteczne odbieranie koncesji lokalom, które sprzedają alkohol nieletnim? Czy wprowadzanie zakazów dotyczących reklamy jest skutecznym środkiem w walce z piciem alkoholu wśród młodzieży? Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji. 

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Krzysztof Brzózka (dyrektor Państwowej Agencji Rozwiązywanie Problemów Alkoholowych), dr Waldemar Urbanik (socjolog, rektor Wyższej Szkoły Humanistycznej TWP w Szczecinie), dr Kinga Stopczyńska (katedra Marketingu, Wydział Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego), Bartłomiej Morzycki (dyrektor generalny Związku Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego), Zbigniew Gajewski (dyrektor generalny Związku Stowarzyszeń Rada Reklamy), dr Bogdan Woronowicz (certyfikowany specjalista leczenia uzależnień)
Data emisji: 31.01.2018
Godzina emisji: 12.07

gs/jp

Czytaj także

Ustawa o wychowaniu w trzeźwości. Czy zmiany są potrzebne?

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2017 15:30
Ministerstwo Zdrowia chce zmian w ustawie o wychowaniu w trzeźwości. Takich, które uniemożliwią picie piwa np. na bulwarach nad Wisłą.
rozwiń zwiń