X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jak chronić siebie i bliskich przed smogiem?

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2018 14:00
Rynek nie znosi próżni. Skoro jest smog, to i pojawiły się maski antysmogowe, które ponoć chronią przed pyłami. Czy aby na pewno? 
Audio
  • Jak walczyć ze smogiem i jak chronić nasze zdrowie? (Za a nawet przeciw/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Sopotnicki

auto elektryczne samochód elektryczny F 1200.jpg
Czy wzrośnie sprzedaż aut elektrycznych?

Inspekcja Handlowa na zlecenie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta sprawdziła, czy maski filtrujące chronią przed toksycznymi substancjami. Okazało się, że co druga maska nie spełnia wymaganych norm.

– Pamiętajmy, że w ogóle coś takiego jak produkt o nazwie "maska antysmogowa", jest chwytem marketingowym. Firmy korzystają z okazji, że temat smogu jest ważny w tej chwili i wprowadzają tego typu produkty do swoich ofert. My badamy te maski filtrujące – mówi Małgorzata Ciech, rzecznik prasowy Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Problem smogu, to w ostatnich latach temat, który powraca każdej jesieni. Boimy się, że zanieczyszczone powietrze, które wdychamy, może negatywnie wpłynąć na nasze płuca. Okazuje się, że smog może przyczynić się do powstania wielu innych chorób. – W głównej mierze od 75 do 80 procent skutków zanieczyszczenia powietrza, to są problemy z sercem i krążeniem. Cząsteczki, które wdychamy, mogą przeniknąć do naszego krwiobiegu i stają się przyczyną groźnych chorób. Poczynając od udarów czy zawałów serca – tłumaczy Piotr Siergiej z Polskiego Alarmu Smogowego.

Jak walczyć z tym problemem? Jakie zdanie na ten temat mają słuchacze? Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji. 

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Małgorzata Cieloch (Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów), dr Tomasz Teluk (Fundacja Instytut Globalizacji), Łukasz Stankiewicz (Fundacja #13), Piotr Siergiej (Polski Alarm Smogowy), Andrzej Faliński (Forum Dialogu Gospodarczego), Sławomir Brzózek (Fundacja Nasza Ziemia)
Data emisji: 1.02.2018
Godzina emisji: 12.06

kw


Czytaj także

Czy ryba jest zdrowa jak ryba?

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2018 14:00
W wielu krajach europejskich dietetycy przekonywali: "Jedzcie ryby! Są zdrowe". Dziś ostrzegają przed pangą z Wietnamu, łososiem z Norwegii czy rybami z naszego Bałtyku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy wzrośnie sprzedaż aut elektrycznych?

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2018 13:45
Rząd stawia na elektromobilność. Na pierwszy rzut oka sprawa wygląda atrakcyjnie. Więcej samochodów elektrycznych ma być kupowanych ze względu na atrakcyjne warunki podatkowe.
rozwiń zwiń