X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy wyobrażam sobie życie bez płatności gotówką?

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2018 13:30
Fundacja "Polska Bezgotówkowa", różne instytucje finansowe, także banki, próbują przekonać nas do obrotu bezgotówkowego. Jak tłumaczy Warszawski Instytut Bankowości, obrót bezgotówkowy przynosi korzyści nie tylko konsumentom, ale także przedsiębiorcom.
Audio
  • Czy jesteśmy w stanie zrezygnować z gotówki? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Paisit Teeraphatsakool

Ponadto koszt drukowania i gromadzenia pieniędzy jest bardzo wysoki. W niektórych krajach planowane jest całkowite wycofanie gotówki. W Polsce udział gotówki w transakcjach jest jednym z najwyższych w Europie i wynosi 39 procent. 

pit podatki 1200.jpg
Czy wielu Polaków wspiera organizacje pożytku publicznego?

Fundacja "Polska Bezgotówkowa" bezpłatnie użycza terminale małym przedsiębiorcom. Jak dokładnie wygląda ten proces? – Chcemy w ten sposób dokonać pewnego pozytywnego testu z punktu widzenia przedsiębiorcy. Robimy to, aby przekonać go do płatności bezgotówkowych i korzystania z terminali w przyszłości. Chcemy też informować, że opłaty za korzystanie z takich usług są bardzo niskie – tłumaczy dr Mieczysław Groszek, prezes fundacji "Polska Bezgotówkowa".

– Mamy dzisiaj dwa trendy. Jeden, który jest kojarzony ze swojego rodzaju tradycją i wolnością, czyli płatność gotówką. I mamy ten drugi argument po stronie płatności bezgotówkowych, czyli większą łatwość w dokonywaniu transakcji – mówi prof. Konrad Raczkowski, dyrektor Instytutu Ekonomicznego Społecznej Akademii Nauk w Warszawie. 

Dużym plusem gotówki jest większa kontrola nad wydatkami. Czy używając wyłącznie kart płatniczych będziemy wydawać za dużo? Czy w Polsce możemy zrezygnować z gotówki? Jakie zdanie na ten temat mają słuchacze? Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji. 

office-1209640_1920 biznesmen 1200.jpg
Czy wolność gospodarcza u nas ma się dobrze?

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: dr Mieczysław Groszek (prezes Fundacji "Polska Bezgotówkowa"), Jarosław Ryba (Polski Związek Instytucji Pożyczkowych), dr Jakub Górka (Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego), prof. Konrad Raczkowski (dyrektor Instytutu Ekonomicznego Społecznej Akademii Nauk w Warszawie), prof. Elżbieta Mączyńska (Szkoła Główna Handlowa, Polskie Towarzystwo Ekonomiczne), Cezary Dziugieł (ekspert e-płatności)
Data emisji: 8.02.2018
Godzina emisji: 12.08

kw/mk


Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:


Czytaj także

Publiczny rejestr dłużników alimentacyjnych?

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2018 14:00
Ministerstwo Sprawiedliwości pracuje nad utworzeniem Krajowego Rejestru Zadłużonych, który ma objąć również niepłacących alimentów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy zadłużanie się emerytów to efekt biedy?

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2018 14:00
Rośnie liczba zadłużonych emerytów. Ponad 300 tysięcy osób w wieku 65 lat i więcej zalega z zapłatą rachunków, rat kredytów i innych zobowiązań.
rozwiń zwiń