X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy związki zawodowe w Polsce dobrze spełniają swoją rolę?

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2018 13:30
Zgodnie z projektem nowego kodeksu pracy związek zawodowy, który nie należy do dużej centrali związkowej, będzie musiał zrzeszać aż trzydzieści procent zatrudnionych w przedsiębiorstwie.
Audio
  • Jaka przyszłość czeka związki zawodowe? (Za a nawet przeciw/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/rubikphoto

office-1209640_1920 biznesmen 1200.jpg
Czy wolność gospodarcza u nas ma się dobrze?

Dotychczas wystarczyło dziesięć procent. Dla niektórych oznacza to zakończenie działalności. Jeśli związek nie uzyska tzw. reprezentatywności, będzie mógł działać tylko poza firmą, a w przedsiębiorstwie przedstawicielem będzie tylko jedna osoba. Warto podkreślić, że prawo do strajków zostanie zachowane tylko do związków reprezentatywnych. Związkowcy są oburzeni: "to wyprowadzenie związków za bramę i uniemożliwienie działalności". 

– Taki poziom reprezentatywności oznacza uderzenie w małe związki zawodowe. Dla nas to jest duży problem i będziemy protestować przeciwko tym zmianom. My uważamy, że obojętnie jaki to byłby poziom, to powinien być równy dla wszystkich, ale także nie powinien być on tak wygórowany, bo to uniemożliwia utworzenie związku zawodowego – tłumaczy Jarosław Urbański z Ogólnopolskiego Związku Zawodowego "Inicjatywa Pracownicza".

– Ja jestem przeciwny tej zmianie. Ona jeszcze nie przeszła, ale jeżeli zostanie zaakceptowana to zniszczy związki zawodowe. Zdaję sobie sprawę, jak trudno jest założyć takie organizacje. Dzisiaj niecałe jedenaście procent pracowników należy do związków zawodowych – podkreśla dr Liwiusz Laska, członek Komisji Kodyfikacyjnej.

Jaka przyszłość czeka związki zawodowe? Jakie zdanie na ten temat mają słuchacze? Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.

shutterstock_350367818 sczlowiek reka 1200.jpg
Klauzula sumienia dla każdego?

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski 
Goście: Jarosław Urbański (Ogólnopolski Związek Zawodowy "Inicjatywa Pracownicza") Jeremi Mordasewicz (Konfederacja Lewiatan), Andrzej Faliński (Forum Dialogu Gospodarczego), dr Liwiusz Laska (członek Komisji Kodyfikacyjnej), dr Janusz Grobicki (Centrum im. Adma Smitha), dr Magdalena Rycak (Kancelaria Prawa Pracy, Uczelnia Łazarskiego)
Data emisji: 14.02.2018
Godzina emisji: 12.08

Czytaj także

Czy zmiany w obowiązującej ustawie ws. aborcji są potrzebne?

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2018 16:15
Sejm zdecydował o skierowaniu do dalszych prac propozycji przygotowanej przez Komitet Obywatelski #ZatrzymajAborcję, wprowadzającej zakaz tzw. aborcji eugenicznej. Jednocześnie odrzucono, w pierwszym czytaniu, obywatelski projekt komitetu "Ratujmy Kobiety 2017", który zakładał liberalizację obowiązujących przepisów w sprawie aborcji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy nad polityczną agresją można zapanować?

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2018 13:30
O atakach na biura poselskie słyszymy coraz częściej. Ofiarą jednego z nich padła posłanka .Nowoczesnej Kornelia Wróblewska. Niedawno jeden z marszów w Warszawie zakończył się atakiem na siedzibę Prawa i Sprawiedliwości.
rozwiń zwiń