Czy Polacy na Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczangu mają jeszcze szanse na medale?

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2018 13:56
Zakończył się kolejny dzień igrzysk, a Polacy wciąż bez medalu. We wtorek do podium nie zbliżyła się Justyna Kowalczyk w sprincie ani panczeniści ze Zbigniewem Bródką na czele.
Audio
  • Czy Polacy zdobędą medale na Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczangu? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Kamil Stoch
Kamil StochFoto: PAP/Grzegorz Momot

Czy potrafię efektywnie wypoczywać?
wakacje rodzina 1200.jpg

Wcześniej bez medali zostali skoczkowie, choć mieli być faworytami igrzysk. Na razie zostaje nam rozczarowanie i wspomnień czar z igrzysk sprzed 4 lat. Ale może wszystko przed nami?

– Paru szans już polscy sportowcy nie wykorzystali i nie ma pewności, że wykorzystają te, które pozostały. Jeżeli chodzi o skoczków, duża skocznia i w turniej drużynowy, to konkurencje, w których szanse mamy największe. Są najbardziej udokumentowane, patrząc na wyniki pucharu świata i mistrzostw świata. Jeżeli chodzi o wszystkich sportowców, to bardziej patrzymy na to, co działo się w czasie ostatnich Igrzysk, a nie na rzeczywiste, ostatnie ich wyniki – zaznacza Tomasz Gorazdowski, specjalny wysłannik Polskiego Radia w Pjongczangu. 

Dr Tomasz Grzyb podkreślił, jak ważne są sukcesy sportowców dla wszystkich kibiców. – To co selekcjonuje kibiców do pewnych grup, to jest porażka zawodników. Kiedy nasi faworyci przegrywają, to zauważmy jak zmienia się język kibiców. Do tej pory było tak, że "nasi" wygrywają i walczą, ale w przypadku porażki to już pojawia się określenie "oni" przegrywają. Zauważyłem, że staliśmy się ekspertami od zimowych dyscyplin – zaznacza psycholog. 

Jak kibice reagują na zwycięstwa naszych reprezentantów? Czy jest szansa na medale w tegorocznych Igrzyskach Olimpijskich? Jakie zdanie na ten temat mają słuchacze? Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji. 

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski 
Goście: Tomasz Gorazdowski (specjalny wysłannik w Pjongczangu, Polskie Radio), Janusz Zielonacki (dziennikarz sportowy), Andrzej Person (były rzecznik prasowy Polskiego Komitetu Olimpijskiego), dr Tomasz Grzyb (psycholog, Uniwersytet SWPS), Marcin Blauth (Warszawski Klub Narciarski),  
Data emisji: 15.02.2018
Godzina emisji: 12.07

kw

Czytaj także

Czy konsekwentnie nie przyjmować migrantów, nawet kosztem kar?

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2018 13:00
"Suddeutsche Zeitung" ostrzega, że Polacy i Węgrzy zapłacą utratą unijnych funduszy za swoją postawę w kryzysie migracyjnym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy immunitet powinien chronić w sprawach karnych?

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2018 13:00
Posłowie Kukiz'15 przygotowali projekt ograniczający immunitet posła i senatora. Chodzi o to, by immunitet nie chronił w sprawach karnych, w sytuacjach, kiedy prokuratura przedstawia akt oskarżenia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy związki zawodowe w Polsce dobrze spełniają swoją rolę?

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2018 13:30
Zgodnie z projektem nowego kodeksu pracy związek zawodowy, który nie należy do dużej centrali związkowej, będzie musiał zrzeszać aż trzydzieści procent zatrudnionych w przedsiębiorstwie.
rozwiń zwiń