X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy palacze powinni odpracować palenie?

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2018 13:30
Trwają prace Komisji Kodyfikacyjnej nad Kodeksem pracy. Czeka nas sporo zmian. Wśród propozycji znalazł się pomysł dotyczący palaczy.
Audio
  • Czy tylko palacze odczują zmiany po wprowadzeniu nowego kodeksu pracy? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Zdjecie ilustracyjne
Zdjecie ilustracyjneFoto: Ollyy/Shutterstock.com

Przerwy na papierosa trzeba będzie odpracować. Nie będzie to traktowane jako nadgodziny. Osoba paląca będzie musiała nadrobić zmarnowany czas. Tylko jak policzyć minuty spędzone na paleniu?


shutterstock_653398612 zwiazki zawodowe 1200.jpg
Czy związki zawodowe w Polsce dobrze spełniają swoją rolę?

– Proponuję stworzyć zeszyt wyjść na papierosa. To oczywiście ironia. Nigdy czas palenia nie będzie czasem pracy. To zależy wyłącznie od pracodawcy, czy przymknie oko, czy nie. Są tacy, którzy tego pilnują i prawie ze stoperem liczą czas pracownikom lub całkiem zakazują palenia podczas pracy – tłumaczy prof. Monika Gładoch, zastępca przewodniczącego Komisji Kodyfikacyjnej z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

– Postawione dziś pytanie trochę bym zmienił. Czy ktoś, kto wielokrotnie wychodzi w ciągu dnia na papierosa lub popatrzyć na drzewa, powinien odpracowywać czas? Dla mnie oczywiście tak, bo inaczej oszukuje swoje koleżanki i kolegów z pracy. Trzykrotne dwudziestominutowe wyjście na papierosa powinno wymagać pozostania w pracy godzinę dłużej. Nie tylko palenie może być pretekstem do przerwy – uważa Jeremi Mordasewicz z Konfederacji Lewiatan.

Jakie zmiany czekają palaczy i nie tylko? Jakie zdanie na ten temat mają słuchacze? Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji. 

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski 
Goście: prof. Monika Gładoch (zastępca przewodniczącego Komisji Kodyfikacyjnej, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie), dr Janusz Grobicki (Centrum im. Adama Smitha, miesięcznik finansowy "Bank"), Marek Lewandowski (rzecznik prasowy NSZZ "Solidarność"), Jeremi Mordasewicz (Konfederacja Lewiatan), Andrzej Faliński (Stowarzyszenie Forum Dialogu Gospodarczego), Zbigniew Żurek (wiceprezes Business Centre Club)
Data emisji: 27.02.2018
Godzina emisji: 12.08

kw/mk

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

Czytaj także

Czy wyobrażam sobie życie bez płatności gotówką?

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2018 13:30
Fundacja "Polska Bezgotówkowa", różne instytucje finansowe, także banki, próbują przekonać nas do obrotu bezgotówkowego. Jak tłumaczy Warszawski Instytut Bankowości, obrót bezgotówkowy przynosi korzyści nie tylko konsumentom, ale także przedsiębiorcom.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy boją się Państwo e-zwolnień?

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2018 14:20
Od 1 lipca nie będzie tradycyjnych zwolnień lekarskich. Będą za to e-zwolnienia. Legendarne druki L4 przechodzą do historii. Ale czy na pewno przejdą? 
rozwiń zwiń