X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy produkujemy za dużo prawa?

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2018 13:00
Według raportu firmy Grant Thorton "Barometr Prawa" Polska zajęła pierwsze miejsce w rankingu państw o najwyższym wskaźniku zmienności prawa w Unii Europejskiej!
Audio
  • Czy w Polsce tworzone jest zbyt wiele praw? (Za a nawet przeciw/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Belenos

shutterstock_1034265343 1200 kasa.jpg
Czy wszystkie grupy zawodowe powinny płacić składki według tych samych zasad?

Lepiej jest i we Włoszech i w Grecji. To zła wiadomość, bo stabilność i trwałość prawa ułatwia życie i zachęca inwestorów. Przyczynia się do wzrostu PKB. Co można uprościć? A może nie wszystko regulować?

– Liczby nie kłamią. Badania statystyczne zakładają pewne uproszczenia, ale tendencje są widoczne. Od czterech lat się temu przyglądamy. W zeszłym roku produkcja prawa była największa w historii, biorąc za punkt początek państwowości po pierwszej wojnie światowej. W tym roku, mimo piętnastoprocentowego spadku, nadal jest to porażające wielkość  – mówi Grzegorz Maślanko, radca prawny Grant Thornton.

Czy częste zmiany prawa mogą zaszkodzić naszej gospodarce?

– Na pewno. Nie tylko gospodarce. Każda zmiana szkodzi życiu społecznemu. Wiemy, że nawet jak prawo nie jest najlepiej zredagowane, to jeżeli ma ten walor trwałości, to możemy się do niego przyzwyczaić i nauczyć się z nim żyć. Natomiast, niezbyt dobrą sytuacją jest niepewność prawa – mówi prof. Tomasz Bąkowski prawnik z Uniwersytetu Gdańskiego.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji, w której oprócz ekspertów, wypowiadali się nasi słuchacze. 

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski 
Goście: Grzegorz Maślanko (radca prawny Grant Thornton), Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek (główna ekonomistka Konfederacji Lewiatan), Stanisław Piotrowicz (poseł, Prawo i Sprawiedliwość), prof. Tomasz Bąkowski (prawnik, Uniwersytet Gdański), Zdzisław Raczkowski (red. naczelny czasopisma internetowego "Afery prawa"), Borys Budka (poseł, Platforma Obywatelska) 
Data emisji: 6.03.2018
Godzina emisji: 12.08

kw/ml

Czytaj także

Czy wychowanie do życia w rodzinie dobrze przygotuje do życia?

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2018 19:00
MEN w nowej podstawie programowej wychowania do życia w rodzinie wprowadziło zmiany proponowane przez różne organizacje społeczne, m.in. Instytut Ordo Iuris.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy ustawa dotycząca kredytów jest potrzebna?

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2018 13:30
Za nami pierwsze spotkanie specjalnej podkomisji sejmowej, która zajmuje się projektem ustawy dotyczącej przewalutowania kredytów frankowych.
rozwiń zwiń