Wolny od pracy Wielki Piątek?

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2018 13:15
Mamy w Polsce 13 dni wolnych od pracy. Wśród tych dni, co ciekawe, nie ma Wigilii Bożego Narodzenia i nie ma Wielkiego Piątku.
Audio
  • Czy Wielki Piątek powinien być wolny od pracy? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: PIXABAY

shutterstock_113547703.jpg
Czy na święta wielkanocne zaszaleję z zakupami?

Prof. Marian Zembala (poseł PO) zapowiedział, że złoży projekt ustawy zwalniającej od pracy w dzień Męki Pańskiej. W wielu państwach europejskich Wielki Piątek jest wolny od pracy. Swoją drogą – nie za dużo mamy dni wolnych w państwie na dorobku?

– Podoba mi się ta perspektywa, jednak Solidarność takiego postulatu nie zgłasza. Od lat w tych dniach w Wigilię Bożego Narodzenia i Wielki Piątek, apelujemy do pracodawców, aby skracali te dni, aby pracownicy mogli jak najszybciej zacząć przeżywać ten okres. Osobiście biorę zawsze urlop już od Wielkiego Czwartku. Dla mnie, osoby wierzącej, to czas kluczowy i najważniejszy w roku – mówi Marek Lewandowski, rzecznik prasowy związku zawodowego Solidarność.

– Oczywiście, od czasu do czasu takie pozawakacyjne wolne dni nam służą. Natomiast rozciąganie jeszcze bardziej świąt Wielkanocnych czy świąt Bożego Narodzenia nie wydaje mi się celowe. W Polsce ukształtowała się tradycja, że większość pracodawców np. w wigilię wcyeđniej puszcza ludzi do domu – uważa Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji, w której oprócz ekspertów wypowiadali się nasi słuchacze. 

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Marek Lewandowski (rzecznik prasowy Solidarności), Roman Przasnyski (główny analityk Gerda Broker), Tomasz Wiślicki (publicysta katolicki), Cezary Kaźmierczak (prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców), Paweł Grzelak (4P Research Mix) 
Data emisji: 29.03.2018
Godzina emisji: 12.06

kw/mk

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

Czytaj także

Czy pomyłki sądowe można w ogóle wyeliminować?

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2018 14:00
Tomasz Komenda, niesłusznie skazany spędził w więzieniu 18 lat. Sąd Okręgowy we Wrocławiu zdecydował o wykreśleniu go z rejestru gwałcicieli.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Emerytura bez podatku?

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2018 14:00
Przez całe życie zawodowe, zarabiając płacimy podatki. Teoretycznie z tych podatków państwo na emeryturze wypłaca nam świadczenia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy na święta zaszaleję z zakupami?

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2018 14:00
W porównaniu do ubiegłorocznych, wydatki świąteczne będą w tym roku wyższe.
rozwiń zwiń